Good evening, it is Sunday 21.9.2014. It is the nameday of Oleg, tommorow is the nameday of Matouš.

Bulletin

140921-cotkytleObec Cotkytle je od 3. září bez starosty. Prokop Holý rezignoval kvůli neshodám při nakládání s obecním majetkem. Finanční výbor obce totiž zjistil, že starosta neoprávněně prodal obecní budovu. Výbor požádal o svolání mimořádné schůze zastupitelstva, kterou však starosta nesvolal. Předseda finančního výboru a zastupitel František Tesař ji proto svolal sám.

Read more...

140920-novaV reportáži vystupují:
Emma Smetana – moderátorka Odpoledních Televizních novin
Jakub Bystrzycki – redaktor TV Nova
Pavel Dvořáček – radní, ředitel ZŠ Dobrovského
Stanislava Švarcová – starostka
Ladislav Verner – radní
Radim Vetchý – zastupitel, předseda kontrolního výboru
Vladimír Křivka – rodič, člen petičního výboru

Read more...

divadloDivadlo Ve středu Lanškroun uvádí ve středu 24. září od 19:30 hodin v sále zámku psychologické detektivní drama Roberta Thomase o osmi ženách a jednom muži v honosném sídle u Paříže. Děj s komediálními prvky se odehrává těsně před Vánocemi za sněhové bouře, která odřízla dům od okolního světa a komplikuje vyšetřování zločinu, ke kterému v domě dojde a který pomáhá odhalit vztahy mezi obyvateli domu.

Read more...

koncertV rámci orlicko-kladského festivalu se bude konat v úterý 23. září od 19:30 hodin v kostele sv. Václava Varhanní koncert. Příznivci varhanní hudby uslyší českého varhaníka Radka Hanuše a flétnistku Janu Kracík.

Read more...

kytkyK nejobdivovanějším rozkvetlým plochám ve městě letos určitě patřil kruhový květinový záhon na travnaté ploše před Albertem. Po tomto víkendu, kdy se na něm vyřádili vandalové, to však už není pravdou. Výsadba, kterou tvořila uprostřed Dosna, v kruzích okolo Aksamitník vzpřímený, červeně kvetoucí Šalvěj zářivá a Nestařec americký s modrými květy, je nevratně poškozená.

Read more...

mileObčanské sdružení Activity Running Team Lanškroun zve na poslední kolo letošní tour běžeckého závodu Zemská míle, které se koná v pátek 19. září na lehkoatletickém stadionu Romana Šebrleho. Prezentace bude probíhat od 15:30 hodin, ukončena bude 15 minut před startem. Start první kategorie je v 17 hodin, hlavní závod se běží v 19:00 hodin.

Read more...

140914-kopaI přes nejisté víkendové počasí vyrazilo na Lanškrounskou kopu 4676 účastníků. To je přibližně o 1200 turistů méně, než při rekordní Kopě v roce 2012, ale dvojnásobně více, než při loňském deštivém víkendu. Nejvíce lákaly tradičně kratší pěší trasy. Pěších turistů letos bylo 3499, cyklistů 1112, in-line bruslařů 16 a běžců 49.

Read more...

veteranistiMěstských slavností doprovázejících Lanškrounskou kopu se již tradičně účastní také veteránisté z Lanškrouna a okolí. Své stroje dnes předvedli v plném lesku v ulici pod náměstím J. M. Marků. Sešlo se tady celkem 28 motorek – nejstarší z předválečného období, 17 aut, nechyběl velorex a hasičský automobil.

Read more...

140910-radnicePřinášíme přehled vypovídající o tom, zda a za jaké politické subjekty lídři lanškrounských volebních stran v minulostí kandidovali. Tabulka zahrnuje všechny volby od roku 1994, tedy nejen obecní, ale i krajské a parlamentní. Lídři jsou řazeni abecedně dle příjmení.

Read more...

140910-burzaZveme Vás na LUBNICKOU BURZU podzimního a zimního oblečení, obuvi, hraček, knížek, sport. potřeb, kočárků apod.
Bude se konat ve dnech 15. - 19. září na místním sále hned vedle obchodu s potravinami.
Těšíme se na vaši návštěvu!

Read more...