Good evening, it is Friday 19.12.2014. It is the nameday of Miloslav, tommorow is the nameday of Ester.

Bulletin

14121725Média kolem nás vytvářejí virtuální svět nebo nás informují podle přání svých chlebodárců.  Jak se žije v Lanškrouně, viděno růžovými brýlemi, si můžete prohlédnout například na youtube (www.lanskroun.eu/Foto) a v jiných oficiálních mediích. Občané však žijí v reálném prostředí. To, co vidí kolem sebe, oku neladí, což dokazují následující snímky.

Read more...

svetloSkauti a skautky vám už tradičně přivážejí Betlémské světlo. Pro plamínek Betlémského světla si budete moci dojít v úterý 23. prosince od 9 do 12 hodin do vestibulu lanškrounské radnice.

Read more...

knihaFirma TG TISK s.r.o. a Dušan Šlahora zvou všechny občany se zájmem o historii města na slavnostní křest a autogramiádu knihy Dušana Šlahory "Lanškroun moje pozdní láska." Akce se uskuteční v neděli 21. prosince 2014 od 14 hodin v sále lanškrounského zámku. Kniha bude k prodeji ve firmě TG TISK s.r.o. od středy 17. prosince a možnost zakoupit budete mít také na místě za cenu 200 Kč. Program doplní hudební kvartet Hlasy ve tmě.

Read more...

kameraReportáž o památkách města Lanškroun, kterou odvysílala ČT 1 v neděli 14. prosince v pořadu Toulavá kamera najdete na:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1126666764-toulava-kamera/video/

Read more...

pozarV neděli 14. prosince v 17.49 hodin vyjížděli profesionální hasiči z Lanškrouna a dobrovolní hasiči z Žichlínku, Tatenic a Lanškrouna k požáru hospodářského stavení v obci Trpík. Hořelo v kotelně hospodářské usedlosti s obytnou částí. Jednotky hasičů dostaly požár pod kontrolu v 18.06 hodin a zcela ho zlikvidovaly v 19.32 hodin.

Read more...

kostelKostel sv. Václava patřil v podvečer 14. prosince vzpomínkovému setkání Zapalme svíčku za zemřelé děti. Rodiče, příbuzní i známí předčasně odešlých dětí mlčky přicházeli k místu, kde mohli k rozžaté svíčce připojit fotografii a do košíčku vložit vzkaz. Vzkazy budou posléze spáleny a poslány po vodě.

Read more...

vybehPojďme společně strávit pár pohodových chvil a přátelské atmosféry, při které se nadchneme pro zimní Lanškroun a uděláme (ra)dosti nejen pro naše zdraví. Start běhu dlouhého 6,5 km začíná na náměstí před radnicí, a to v úterý 23. prosince ve 14 hodin.

Read more...

klubPozemek budoucí zahrady se nachází v areálu Forea reality, kde sídlí i klubovna Ókáčka. Je ve svahu a má tvar trojúhelníku. Jeho atypičnost je pro děti velkou výzvou, přes zimu mají totiž pomocí makety vymyslet, jak bude zahrada vypadat.

Read more...

141212-skiparkV sobotu v 8 hodin by se, podle zpráv provozovatelů skiparků, měla otevřít Třebovská sjezdovka (1000 m) v Čenkovicích a Mlýnická sjezdovka (2150 m) v Červené Vodě. Na obou stranách Bukové hory probíhá intenzivní zasněžování, ale ve čtvrtek v noci napadlo i pár centimetrů přírodního sněhu.

Read more...

retez9. prosince proběhlo v Centru sociálních služeb Vánoční tvoření s dětmi. Děti si společně s maminkami vyrobily vánoční dekorace, ozdobily perníčky a pomohly nám vytvořit dlouhý papírový řetěz, který bude v Centru sociálních služeb sloužit jako dekorace, za což jim moc děkujeme. Stejně tak i za účast.

Read more...