Good evening, it is Thursday 21.8.2014. It is the nameday of Bernard, tommorow is the nameday of Johana.

Bulletin

140821-sabihrackyRádi bychom Vás informovali o přestěhování naší prodejny Sabihračky do nových prostor v Lanškrouně. Nově nás najdete v centru města - naproti prodejně Lidl (ulice Lorencova Alej 1097). Přijďte se k nám podívat, máme pro Vás připraven velký výběr hraček. Již brzy naskladníme vánoční novinky. Nově u nás můžete soutěžit se SIKU a získat hodnotné ceny.

Read more...

arabelaMěstské muzeum Lanškroun a Letohrádek Mitrovských v Brně vás srdečně zvou v sobotu 6. září na interaktivní výstavu kostýmů a rekvizit z oblíbených pohádkových seriálů České televize Arabela a Arabela se vrací.

„Společně se ocitneme v Říši pohádek mezi kostýmy královské rodiny a čarodějů první i druhé kategorie, které doplňují další pohádkové kostýmy z obou seriálových řad.

Read more...

140817-nepomukySbor dobrovolných hasičů Nepomuky srdečně zve na první ročník hasičské soutěže Nepomuký pohár, která se uskuteční 31. 8. od 10 hodin v Nepomukách pod poldrem.
Soutěž v požárním útoku je zařazena do velké ceny ústeckoorlicka.
Závodit se bude v kategoriích mužů i žen a startovné je 150 kč za družstvo.

Read more...

pozarV odpoledních hodinách v sobotu 16. srpna došlo k požáru v Centru sociálních služeb na Havlíčkově ulici.

Za požárem, při němž shořela společenská místnost, stojí pravděpodobně malý chlapec. Obyvatelé, většinou lidé v nouzi, museli i s dětmi utéct oknem. Oheň se šířil tak rychle, že ho sami nedokázali uhasit.

Read more...

nocMystická Hradozámecká noc na Novém zámku u Lanškrouna se bude konat 30. srpna od 19 hodin. Po zkušenosti z předchozích ročníků jsem se letos rozhodla při této akci s prohlídkami po setmění osvětlit zámeckou věž i sklepení nejméně 300 svícemi, opět z chráněné dílny Kirstenovi, která mi kvalitní svíčky dodává už třetím rokem.

Read more...

140814-novaVystupují:
Markéta Fialová - moderátorka TV Nova
Petr Brzek - redaktor TV Nova
Pavel Dvořáček - radní, ředitel ZŠ Dobrovského
Stanislava Švarcová - starostka
Radim Vetchý - zastupitel
Dagmar Flídrová - členka petičního výboru

Read more...

plakatV nejbližších dnech se v Lanškrouně, v lokalitě mezi bytovými domy v ulici Olbrachtova, začne se stavbou nového Rákosníčkova hřiště. Slavnostní otevření je plánováno na sobotu 30. srpna od 9 hodin do 18 hodin.

"Rákosníčkovo hřiště společně se zástupci vedení města otevřeme v 9:15 hodin před vystoupením Michala z Kouzelné školky, které je zajištěno na 9:30 hodin. Po vystoupení Michala Nesvadby následuje další program - divadelní soubor bude vystupovat každou hodinu, děti plní po celý den disciplíny, za které obdrží dárkovou taštičku, pro děti je připraven výtvarný a dětský koutek, focení s Rákosníček a maskotem Rákosníčka, balónkový klaun, bohaté občerstvení z našich produktů,“ zve na slavnostní otevření lanškrounskou veřejnost představitelka společnosti Lidl Anna Těžká.

Read more...

140813-probudimSbor dobrovolných hasičů Nepomuky Vás srdečně zve na promítání letního kina v Nepomukách u Kulturního domu. V pátek 15. srpna od 21:30 se bude promítat film Probudím se včera.

Read more...

140812-nuzVšímavost jednoho občana a šestý smysl dvou policistů v sobotu zřejmě zachránily život třiapadesátiletému muži z Lanškrounska.
Těžko uvěřitelný příběh se odehrál v sobotu na okraji města. Samotářsky žijícího muže, kterého okolí mohlo považovat za podivína, si vyhlédla trojice mladíků. Do jeho obydlí, které nebylo zabezpečené, vstoupili s cílem ho okrást… Potom vzal ale nejmladší z nich, teprve osmnáctiletý mladík, do ruky nůž a spícího muže pobodal.

Read more...

blesakV sobotu 30. srpna se bude konat na nádvoří zámku v Lanškrouně BLEŠÍ TRH. Neslouží k prodeji oblečení, nových výrobků a dalšího zboží. Pro přípravu prodávajících bude nádvoří otevřeno už od 8 hodin. V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá na jiný termín.

Read more...