Good night, it is Thursday 27.10.2016. It is the nameday of Šarlota / Zoe, tommorow is the nameday of Státní svátek.

Bulletin

161026-halloUčitelky výtvarného oboru ZUŠ Andrea Stašková alias krvavá nevěsta a Eva Hrubešová coby kostlivec dokázaly v úterý 25. října do zámecké zahrady přilákat nepočítaně halloweenských duchů, kostlivců, čarodějnic, úpírů a dalších bytostí ze záhrobí. A s nimi i několik stovek diváků, kteří obdivovali důmyslné, někdy až trochu děsivé masky.

Read more...

161025-pomnikU pomníku padlých na křižovatce ulic Dobrovského a Králické byly 25. října položeny věnce a uctěna památka těch, jež stáli u zrodu samostatného československého státu.

Read more...

koloMinulý týden v pondělí 17. října 2016 narazil řidič osobního automobilu do cyklistky mezi Lanškrounem a Nepomuky.
Žena jedoucí na jízdním kole značky Frejus po silnici II. třídy č. 311 za Lanškrounem ve směru na obec Horní Čermná část Nepomuky byla v podvečerních hodinách pravděpodobně sražena osobním autem značky Škoda Octavia.

Read more...

161023-cacekPříroda se chystá na zimu a vytváří překrásné barevné kompozice. V okolí lanškrounských rybníků je zachytil Vladimír Cacek.

Read more...

161023-jazzRecenzi lanškrounského festivalu Jazz A Little Otherwise, který se konal 22. října na lanškrounském zámku, napsal pro Lanškrounsko.cz redaktor Českého rozhlasu Ilja Kučera ml.:

 

Jsou tři nezbytné pilíře, na kterých už po šestnáct let pevně stojí dnes již prestižní a renomovaný festival Jazz A Little Otherwise. Tím prvním je chytrá a objevná dramaturgie zakladatele přehlídky, lanškrounského skladatele a hudebníka Ilji Michalce.

Read more...

161023-podzimVydejte se společně s Evou Pallovou na podzimní toulky probarveným městem.

Read more...

161017-agrochem2Na středisko Damníkov - provoz výrobny krmných směsí a posklizňovou linku hledáme 2 nové kolegy. Jedná se o dvousměnný provoz (posklizňová linka v provozu pouze ve žních).
Nabízíme práci v příjemném kolektivu, 5 týdnů dovolené, zvýhodněné obědy, kartu Benefit, příspěvky na rekreace a další firemní benefity.

Read more...

161020-lesnibranaPenzion Lesní brána v Dolní Čermné se hlasováním hostů dostal mezi 10 nejlepších penzionů roku 2016 a získal tak nominaci na titul Penzion roku 2016, který každoročně uděluje Asociace hotelů a restaurací České republiky.

Read more...

psiMěstská vyhláška o pohybu psů na území města, platná od roku 2002, dozná zásadních změn. Na úpravách se nyní pracuje. Z textu například vypadne povinnost, že každý pes, který v kohoutku dosahuje výšky nad 30 cm, by měl mít při pohybu na veřejném prostranství náhubek. Náhubkem bude muset být opatřen jen pes, který bude někde (např. před obchodem) uvázán a jeho pán nebude nablízku.

Read more...

cykloKomunikace z Lanškrouna na Sázavu a Žichlínek jsou hodně frekventované, nepřehledné, jezdí se tam rychle a chybí chodník. Obě trasy jsou nebezpečné pro chodce i cyklisty. Proto nechal Svazek obcí Lanškrounsko vypracovat projekty na cyklostezky do obou obcí. Projekty již byly dokončeny a byla vydána stavební povolení.

Read more...