Good afternoon, it is Saturday 31.1.2015. It is the nameday of Marika, tommorow is the nameday of Hynek.

Bulletin

kameraNikoho dnes nepřekvapí, když si soukromá osoba k ochraně svého domu pořídí kamery. Také město využívá kamerový dohlížecí systém, přes který městští strážníci monitorují frekventované či problémové lokality.
Do konce loňského roku bylo ve městě umístěno celkem šest kamer, a to v následujících lokalitách: náměstí J. M. Marků, nám. A. Jiráska, kruhový objezd, u Haly B. Modrého a dvě v budově radnice.

Read more...

lukostrelniceLanškrounský Spolek Lukostřelnice Diana Lanškroun zahájil nábor školní mládeže ve věku 10 až 12 let. Nábor je načasovaný teď na začátek roku, aby si školáci mohli užít celé letošní sezóny střílení v krásném prostředí nové lukostřelnice u Dlouhého rybníka.

Z organizačních důvodů jsme zvolili nábor ve třech lanškrounských základních školách: ZŠ Jiráskova, ZŠ Smetanova a ZŠ Dobrovského. Šanci dostanou ti, kdo se přihlásí do 10. února.

Read more...

legoStojí za to si zajít zítra v sobotu 31. ledna v 15 hodin do výstavní síně Městského muzea Lanškroun na vernisáž výstavy Svět barevných kostek, vyslechnout si zasvěcený výklad pana Miroslava Endrleho, velkého nadšence v oboru a pokochat se mnoha ukázkami toho, co se dá z těchto malých barevných kostek všecko postavit.

Read more...

zamecek

Přinášíme přehled akcí a výstav, které budou v roce 2015 probíhat na Novém zámku u Lanškrouna (Zámečku). Ani letos nebudou chybět již tradiční akce jako Knoflíkiáda, Zámecká oslava a Hradozácká noc. Naopak novinkou bude výstava na téma včely. Podrobnosti najdete na přiloženém letáku.

Read more...

kalibrcupStřední odborná škola a Střední odborné učiliště Lanškroun vászve na 15. ročník mezinárodní soutěže žáků středních škol v kosmetické a kadeřnické tvorbě Kalibr Cup 2015 na téma „Ve víru flamenca“. Záštitu nad soutěží převzala náměstkyně hejtmana Pardubického kraje Ing. Jana Pernicová. Soutěž se koná ve čtvrtek 12. února 2015 od 10 hodin ve sportovní hale SOŠ a SOU Lanškroun na Sokolské ulici. Soutěží provádí Petra Holánková.

Read more...

150128-koupakRestaurace Koupaliště vás zve od 29. ledna do 1. února na dětské menu za vysvědčení. Pro maminky máme připraveného lososa na bazalce s dušenou zeleninou. Pro tatínky pak grilované koleno koleno s hořčicí, beraními rohy, křenem a chlebem.
Jako dezert pak nabízíme: Panna cotta, palačinky se zmrzlinou.
Každé dítě navíc dostane za ukázání vysvědčení odměnu!

Read more...

prepadeniOsmnáctiletý mladík měl být den před Štědrým dnem mezi obcemi Rudoltice a Lanškroun přepaden. Byla již tma, když jej měla obstoupit skupinka tří neznámých pachatelů a chtít po něm mobilní telefon, jinak jej prý zabijí.

Read more...

dilnaKdyž se hledá zaměstnání, tak se těch kroků udělá opravdu hodně. Ať už pěšky, nebo na počítači při procházení nabídek nebo obcházení podniků, kde nabízí volné místo. Že není jednoduché najít práci jsem si také vyzkoušela, ale nevěřila bych, že mi to bude trvat dva roky.

Read more...

150128-sluzbaHorská služba v Čenkovicích slouží posledním rokem ve staré budově, již letos bude zahájena stavba nové vyhovující, moderní budovy. „Na prosincové správní radě horské služby jsem se o připravenost výstavby zajímal a byl jsem ubezpečen, že hrubá stavba bude dokončena v průběhu letošního roku a celá budova bude připravena začátkem roku 2016,“ informuje o průběhu stavebních prací hejtman Martin Netolický.

Read more...

masopustOslavy masopustu se budou konat v sobotu 14. února na nádvoří lanškrounského zámku. V 10 hodin oslavy zahájí na zámeckém nádvoří Zabíjačkový gulášek pana starosty a sladké mámení pana místostarosty. Při této příležitosti budou moci návštěvníci ochutnat tradiční zabíjačkové produkty.

Read more...