Good morning, it is Saturday 6.2.2016. It is the nameday of Vanda, tommorow is the nameday of Veronika.

Bulletin

lyzakV pátek ukončily týdenní lyžařský výcvik v Dolní Moravě děti ze ZŠ Al. Jiráska. „Kurz byl původně určen pro páťáky, ale byl tak obrovský zájem, že se ho nakonec účastnili páťáci, čtvrťáci a třeťáci. Devět dětí jsme museli odříct, protože jich máme 52 a víc se do autobusu nevešlo,“ konstatovala pedagožka Dagmar Hepnarová.

Read more...

160105-plesRybářský spolek Lanškroun vás zve na tradiční Rybářský ples, který se uskuteční 6. února ve 20 hodin v sále Kulturního domu v Žichlínku.

Read more...

demoliceZveřejňujeme fotografie a komentář k objektům, u nichž je v návrhu rozpočtu na rok 2016 počítáno s demolicí. Jedná se o bývalé garáže pro sanitky u polikliniky, kolnu na ul. Dobrovského, jež hrozí zřícením a budovy sálu a hotelu v areálu Společenského domu.

Read more...

rozp uliceVe středu 10. února bude na zastupitelstvu města projednáván návrh rozpočtu na rok 2016, v pondělí 8. února mu bude předcházet veřejná diskuse s občany. Protože přímo v rozpočtu jsou jednotlivé položky popsány velmi stroze, zveřejňujeme k některým investičním akcím fotografie s konkrétnějším popisem. Dnes začínáme návrhy na opravy ulic a chodníků.

Read more...

masopustMěsto Lanškroun, Městské muzeum Lanškroun ve spolupráci s Kulturním centrem Lanškroun vás zve na tradiční Lanškrounský masopustní průvod a veselici 6. února 2016.

Hlavní program na nádvoří zámku:
10.00 – zabijačkový gulášek pana starosty a sladké mámení pan místostarosty
Ochutnávka produktů ze zabijačky (jelítka, jitrnice, tlačenka, ovar, zabijačková polévka)

Read more...

forezDobrý nástrojař si v Lanškrouně může vybírat, protože o kvalifikované řemeslníky se zdejší firmy perou. Mezi těmi, kdo na jejich získávání systematicky pracuje už několik let, je společnost Forez v Ostrově, která až nadstandardně podporuje technické vzdělávání v regionu. Budoucím nástrojařům je k dispozici zázemí firmy s nejmodernějšími technologiemi a stroji, k tomu mají vlastního mentora a vedoucího praxe, mzdu za celou praxi a obědy zdarma. V letošním roce Forez takto podporuje jedenáct žáků, osm z nich studuje obor nástrojař na SOŠ a SOU v Lanškrouně.

Read more...

160203-lyzeChcete-li si v únoru nebo v březnu zalyžovat na dlouhých svazích rakouských či italských Alp, navštivte pobočku cestovní agentury Invia v Lanškrouně (najdete nás na ulici Krátká v recepci hotelu Rubyk). V aktuální nabídce máme na lyžařské zájezdy nejenom výraznou slevu, ale při minimálním počtu dvou zájemců zajistíme i odjezd přímo z Lanškrouna bez příplatku.

Read more...

nohaPři cestě ze školy se osoba mladší osmnácti let zřejmě více věnovala povídání si s kamarády než sledování silničního provozu a vstoupila do vozovky před jedoucí autobus.

Read more...

autoTurista a řidič v jedné osobě zaparkoval v neděli 31. ledna v půl páté odpoledne osobní vozidlo značky Škoda Fabia na parkovišti u silnice I. třídy č. 11 a procházkou vyrazil na nedaleký vrchol Červenovodského sedla zvaný Suchý vrch. Když se po necelých dvou hodinách vrátil zpět na parkoviště, zjistil, že mu bylo auto odcizeno.

Read more...

siklovaMěstská knihovna Lanškroun pořádá přednášku přední české socioložky a spisovatelky Jiřiny Šiklové na téma Mezilidské vztahy. Přednáška se koná 2. února od 18 hodin v sále zámku. Vstupné dobrovolné.

Read more...