Good afternoon, it is Sunday 26.4.2015. It is the nameday of Marek, tommorow is the nameday of Oto.

Bulletin

snidaneMnohá lanškrounská rodina  zažila dnes ráno příjemné překvapení, když jí bylo ze sázavské pekárny zdarma doručeno čerstvé pečivo téměř až do postele (viz. foto). K pečivu byl připojen lístek: „25 let s Vámi. Opravdu česká regionální pekárna Sázava, zaměřená na maximální kvalitu pečení a služeb, Vám přeje krásné ráno. Srdečně děkujeme za Vaši vytrvalou přízeň.“

Read more...

kaprU Krátkého rybníka se dnes na Rybářských závodech sešlo 122 startujících, což je historicky druhá největší účast (vloni bylo 125). Zdejší závody jsou velmi populární a vyhlášené po celé republice, byli zde rybáři od Mikulova, přes Uničov až po severní Čechy. Tři soutěžící byli z polského partnerského města Dzierżoniów a pět ze Slovenska. Účastnily se také dvě ženy.
„Lovilo se na položenou nebo plavanou, nyní je také moderní způsob lovu feeder (košíček s krmením), kdy se nástraha s návnadou drží na jednom místě u dna a netáhne ji proud ani vítr.

Read more...

150425-veteraniLanškrounští veteránisti se dnes dopoledne shromáždili na parkovišti u Lidlu, aby podnikli první jarní vyjížďku. Mezi více než 30 motocykly a 16 auty byly opravdové skvosty. K nejstaršímu motocyklu (foto 16) – Arielu z roku 1931, nám Filip Prokopec z Jablonného prozradil, že má velmi pohnutou historii. 

Read more...

150425-mseŘímskokatolická farnost Horní Heřmanice vás zve na slavnostní pouťovou mši svatou, která se koná v neděli 26. dubna od 9:30. Sloužit ji bude ThLic. Ireneusz Szocinski. Vystoupí Schola Gaudium.

Read more...

bytyVe středu 22. dubna přišlo na losování volných městských bytů přes čtyřicet lidí, dražební komise však mohla nabídnout bydlení jen pěti z nich. Jednalo se o byty menší rozlohy, takže se žádný nedražil, nýbrž právo uzavřít nájemní smlouvu se ve všech případech losovalo.

Read more...

odpadyPomyslnou „úklidovou štafetu“, která putovala od členů Rady města k mladým rybářům, dnes převzal volejbalový oddíl TJ. Přes třicet děvčat v doprovodu několika dospělých se vydalo sbírat odpad přes park Na střelnici, koupaliště a kolem rybníku Dlouhý do Obory. „Koupaliště bylo uklizené, v Oboře ale bylo vidět, že tam letos odpad ještě nikdo nesbíral,“ uvedla Šárka Chládková.

Read more...

penezenkaMnozí z vás možná včera zaznamenali, že na výjezdu z Lanškrouna na Rudoltice kontrolovala řidiče Policie ČR. Řidičku z Tatenice policejní kontrola zřejmě natolik rozhodila, že si peněženku i s doklady odložila na střechu svého auta a posléze se rozjela ….

Read more...

lukostrelciOd února probíhal nábor dětí s cílem vytvořit tým asi 10 nebo více mladých lukostřelců od 10 let věku a v minulém týdnu jsme se dvakrát sešli. Nejprve ve středu 15. dubna na první seznámení dětí se střelnicí a v sobotu 18. dubna přišli i rodiče, aby si vytvořili svůj bezprostřední názor na tento zajímavý sport. A od následujícího týdne již budou probíhat tréninky.

Read more...

carodejniceProstory u kulturního domu v Lanškrouně přivítají všechny malé, větší i velké čarodějnice, čaroděje, kouzelníky a kouzelnice na tradičním pálení čarodějnic! Ve čtvrtek 30. dubna zahajujeme tuto magickou a čarodějnou událost v 16 hodin, tak oprašte košťata a přileťte včas, abyste nepropásli pestrý rodinný program, který je pro vás nachystán!

Read more...

komokrakVznikl v roce 1995, tři roky po založení Lanškrounského smíšeného sboru. Obě hudební tělesa spojuje tatáž dirigentka Vladimíra Jetmarová. Na jubilejním koncertě v pátek 17. dubna zpívaly oba sbory, což není neobvyklé. Toto schéma se již osvědčilo v několika ročnících adventních koncertů. Sál zámku byl téměř zaplněný a vyplatilo se zde být – výkony nadšených zpěváků a zpěvaček stály za to.

Read more...