Good afternoon, it is Thursday 26.11.2015. It is the nameday of Kateřina, tommorow is the nameday of Artur.

Bulletin

pinecZLATO PRO BAKA, STŘÍBRO PRO CACKOVOU, BRONZ PRO MYNÁŘE

Na krajském bodovacím turnaji v Litomyšli jsme získali celou sadu cenných kovů. Všechny se rozdávali mezi dorostenci. Zlato získal po vítězství Radim Bako nad Mokrejšem (Sokol HK). Stříbrnou medaili vybojovali Tereza Cacková, která svou finálovou soupeřku porazila ve skupině, ale bohužel to ve finále nedokázala zopakovat. Bronz si zasloužil za svou bojovnost Vojtěch Mynář.

Read more...

151125-rudolticeLoňské komunální volby v Rudolticích vyhráli sice Nezávislí tehdejší starostky Lenky Bártlové, ale těsnou většinu v zastupitelstvu získaly volební strany Za naše Rudoltice a Obce bez korupce. Novým starostou obce se stal Ivo Kolomý a uvolněnou místostarostkou Jolana Kobzová. Co se novému vedení Rudoltic za jeden rok povedlo?

Read more...

bourackyNejen v pondělí 23. listopadu se na silnicích v Pardubickém kraji bouralo. I v odpoledních hodinách hasiči likvidovali více než 15 dopravních nehod a odstraňování následků kolizí na zmrzlých silnicích pokračovalo i v úterý ráno. ... Do Sázavy vyjížděli hasiči z Lanškrouna v pondělí odpoledne. Auto tady skončilo v příkopu. Jedna zraněná osoba byla předána do péče zdravotníků...

Read more...

knihaMilí čtenáři, nedávno mi vyšla kniha Mami, tati, jak si spolu povídáme. Ráda bych vám ji v krátkosti představila. Kniha je věnována dětem, rodičům, prarodičům, učitelům a všem, kteří žijí nebo chtějí žít v duchu pozitivního přístupu k životu.

Je psána očima dítěte, jako přání dítěte - jak spolu být, mluvit, abychom se cítili příjemně, byli zdraví, měli dobře fungujicí rodiny, žili s pocitem bezpečí a radosti.

Read more...

tovarniUlice Tovární je neprůjezdná od začátku letošního července, kdy byly na náklady VaK rekonstruovány inženýrské sítě (plyn, voda, kanalizace). „K určitému zdržení tam došlo kvůli přeložce telefonního kabelu a také proto, že bylo třeba vyřešit připomínky od občanů, kteří tam bydlí,“ uvedl starosta Radim Vetchý.

Nové povrchy by se měly dělat 30. listopadu, termín dokončení je stanoven na polovinu prosince.

Read more...

havarkaK nehodě dodávky s osobním vozem do Lubníku vyjížděli hasiči z Lanškrouna v pondělí 23. listopadu v 12.46 hodin. Po střetu došlo k převrácení dodávky. Uvnitř vozu zůstala zaklíněná spolujezdkyně. Z auta ženu vyprostili hasiči a ihned byla předána do péče zdravotníkům.

Read more...

151122-cotkytleLoni se novým starostou Cotkytle stal Vlastimil Jureček, který kandidoval za sdružení Cotkytle 2014. Za jeho sdružení bylo zvoleno celkem 5 ze 7 zastupitelů. Co se novému vedení obce za jeden rok podařilo?

Read more...

poliklinikaDovolil bych si reagovat na článek uveřejněný 18. 11. 2015 v MF DNES a převzatý informačním serverem Lanskrounsko.cz:
http://www.lanskrounsko.cz/cz/psalo-se/5505-mf-dnes-lekari-zaskocili-lanskrounske-radni-do-nove-polikliniky-se-jim-nechce

Autor se nepochybně soustředil v dobré vůli na nosné téma článku, ale žel formuloval poněkud nešťastně jistou větu, která vyzněla pro mne zavádějícím způsobem. Viz: „Město chce vybudovat plnohodnotnou polikliniku s rentgenem, biochemickou laboratoří a chirurgií, ale právě u těchto specialistů zatím nemá jistotu, že v poliklinice zůstanou.“

Read more...

adventLetos prožijeme první ročník lanškrounských Adventních trhů umístěných přímo v centru města, na dolní části náměstí Jana Marka Marků. Potrvají čtyři adventní týdny, program se soustředí do dnů: neděle, úterý a čtvrtek. Stánky s nabídkou typického předvánočního občerstvení budou většinou otevřené i v ostatních dnech. Provoz Adventních trhů začne o první adventní neděli 29. listopadu.

Read more...

alenaVyužijte ve dnech 23. až 28. listopadu naši nabídku v podobě slevy 15 % na všechno zakoupené zboží. Možnost nákupu zboží i mimo prodejní dobu po tel. dohodě na č. 606 502 445. Otevřeno pondělí až pátek 10 – 17 hod., sobota 9 až 12 hod.

Read more...