Good afternoon, it is Friday 31.10.2014. It is the nameday of Tadeáš, tommorow is the nameday of Štěpánka.

Bulletin

141030-countryVážení zákazníci, dovolujeme si vás pozvat na bramborákové hody, které se uskuteční od 31. 10. do 2. 11. 2014 v Country Steak Restaurant Albrechtice.
Přijďte ochutnat bramboráky plněné směsí, steaky a sýry.

Dále připravujeme:
7. 11. - 11. 11. Svatomartinská husa
31. 12. - Silvestr 2015

Read more...

klauniDnes večer končí třídenní Lanškrounský Theatro Festival, který představuje amatérské činoherní, alternativní a undergroundové divadlo, ale také hudbu a výtvarné, fotografické a sochařské umění. Rok od roku je program festivalu pestřejší a návštěvnost vyšší. Letošní ročník nabídl třináct divadelních inscenací, sedm živých koncertů, muzikál, operní blok i pantomimu. Své výtvarné práce představilo devět umělců. Hlavními organizátory a průvodci festivalem jsou Šimon Knápek a Martin Blažek v roli klaunů.

Read more...

141026-vylovPoslední říjnový víkend provedli lanškrounští rybáři výlov Plockova rybníka. Díky tomu, že je rybník rozdělen na dvě části, mohli rybáři výlov rozložit do dvou dnů. V pátek proběhl výlov části blíže k Ostrovu a v sobotu té blíže k Lanškrounu. Plockův rybník je posledním z pětice lanškrounských rybníků a leží v katastru obce Ostrov.

Read more...

soptikSbor dobrovolných hasičů Tatenice zve chlapce a dívky od 3 do 15 let do kroužku MLADÝCH HASIČŮ. Rádi uvítáme také nové členy z řad dorostu a dospělých. Bližší informace najdete na přiloženém letáku a také na tel. čísle 606 516 220.

Read more...

141026-centrumVe čtvrtek 23.10. 2014 proběhla v Rodinném centru Dětský svět Lanškroun akce pro rodiče dětí s poruchou autistického spektra (PAS) s názvem Co nevíš, najdeš v knize. Akce vznikla díky spolupráci Lanškrounského fóra, Rodinného centra Dětský svět Lanškroun, společnosti Provident a velkého množství lidí, kteří akci na facebooku svými hlasy podpořili.

Read more...

lukostrelniceZhruba měsíc od zahájení provozu pro veřejnost, v neděli 19. října, se na lanškrounské lukostřelnici Diana sešli členové Spolku Lukostřelnice Diana Lanškroun se svými rodinnými příslušníky na malé oslavě. Manželky či manželé a jejich ratolesti si mohli odzkoušet střílení z luku, ale také ochutnat přinesené sladkosti neformálně soutěžící „O nejlepší buchtu“.

Read more...

141022-okV době podzimních prázdnin budou otevřeny dveře lanškrounského Ókáčka od 27. 10. do 29. 10. 2014 téměř po celý den a to od 9. 00 hodin – 18. 30 hodin. V pondělí si pokusíme trochu přiblížit anglosaský lidový svátek Halloween, jehož tradičním znakem jsou například vyřezané dýně se svíčkou uvnitř. V úterý, v den české státnosti, si formou her a kreativních nápadů přiblížíme významný den naší republiky. Poslední prázdninový den nás čeká "Bramborová středa".

Read more...

setkaniTýmy lanškrounské TESLY stále drží pospolu. Tentokrát se sešli pracovníci elektrokonstrukce někdejší strojírny, které jsme říkávali „Plyšan“, působící v období 1958 až 1992. Není divu, že některým z nás už nabíhá osmdesátka. Do restaurace Karolina přišlo v pátek 17. října víc jak 40 konstruktérů, kresliček a administrativních pracovnic. Nejvzdálenější Ing. Tomáš Vácha přijel z Přerova. Ten v elektrokonstrukci pracoval do roku 1976.

Read more...

silniceČtenáři těchto stránek již několikrát četli zprávy o přestavbě a vylepšení silnice mezi Lanškrounem a Rudolticemi. Přestavba byla úspěšně dokončena a po silnici se jezdí dobře. Pro vyšší bezpečnost byla v nebezpečných místech nainstalována i svodidla.

Trochu paradoxem je však porušení mnoho let starého pravidla, že vtoková kanalizační víka se vždy usazují napříč směru jízdy vozidel, a to hlavně cyklistů.

Read more...

141021-koaliceV Radě města Lanškroun usednou čtyři politické subjekty. Podle koaliční smlouvy, která byla podepsána v pondělí večer, by měl vítěz voleb, Lanškrounské fórum, obsadit křeslo starosty a dalších dvou radních. ČSSD pak post místostarosty a jednoho radního, hnutí ANO a Volba pro město po jednom radním. Celkem bude koalice v jednadvacetičlenném zastupitelstvu disponovat třinácti hlasy.

Read more...