Good afternoon, it is Saturday 10.10.2015. It is the nameday of Štefan / Sára, tommorow is the nameday of Marina.

Bulletin

hrbitovObvyklý klid hřbitova je v těchto dnech narušen kácením stromů, které jsou ve špatném biologickém stavu. Mezi prvními byly pokáceny vzrostlé břízy, u nichž hrozilo, že silné ulomené větve poškodí náhrobky nebo někoho zraní. Kácení dřevin na hřbitově je určitě něco zcela jiného, než kácení stromů v lese a od olomoucké firmy, která zakázku vysoutěžila, se očekává, že bude ctít pietu místa.

Read more...

pohodaLetos v květnu začal soukromý majitel rekonstruovat objekt bývalého hotelu Pohoda na ulici Krátké. Po pěti měsících budova zcela změnila kabát, nutno dodat, že kolemjdoucím se velmi líbí. V těchto dnech se horečně pracuje na úpravách okolí.

Read more...

spoustPoslední zářijový den se krátce po půlnoci proměnila část lanškrounských ulic ve skládku komunálního odpadu a znečištěna byla i zaparkovaná auta. Řádění výtržníků byla postižena zejména silnice I. třídy č. 43 probíhající téměř centrem města a přilehlé ulice k sídlišti Dvorské Lány, jejichž prostranství pokrýval rozházený komunální odpad z převrácených popelnic.

Read more...

151007-cermna38aMnichovská dohoda, kterou podepsali 30. 9. 1938 v Mnichově zástupci Německa, Francie, Velké Británie a Itálie, nezměnila životy pouze německým obcím v našem pohraničí, ale i těm českým. Jedním takovým příkladem jsou české obce na Lanškrounsku, jako jsou obě Čermné, Heřmanice a Výprachtice.

Read more...

prohlidkaNa komentovanou prohlídku výstavy obrazů Pavla Šlegla „Noverim me, noverim te“ vás srdečně zve Městské muzeum a Římskokatolická farnost Lanškroun. Uskuteční se ve čtvrtek 8. října od 15:30 hodin v galerii muzea a poté v kostele sv. Anny.

Read more...

pinecBTM JOSEFOV
Na krajských bodovacích turnajích v Josefově náš reprezentovali starší a nejmladší žáci. Mezi těmi nejmladšími se nejlépe dařilo Lucce Kylarové, která skončila na krásném čtvrtém místě! Mezi chlapci byl nejúspěšnější Oliver Jančar, kterému se podařilo nejlepší umístění vůbec. Skončil na dvanáctém místě.

Read more...

mariasŽichlínek hostil v sobotu 3. října účastníky Mistrovství ČR v křížovém mariáši ve čtyřech hráčích. Hrál se padesátníkový mariáš ve dvou tříkolových turnajích. „Toto mistrovství se skládá ze dvou dílčích turnajů, první se hraje volený z osmi karet, pořád červené. Druhý se hraje volený ze čtyř karet, všechny barvy,“ vysvětlil pravidla ředitel mistrovství Jaromír Glocar.

Read more...

senatoriVe čtvrtek, 1. října starostové svazku Mikroregion Severo-Lanškrounsko diskutovali se senátory klubu KDU-ČSL a nezávislí v prostorách Penzionu Lesní brána v Dolní Čermné.

 

Read more...

151005-lezciV sobotu 26. 10. 2015 se na lezecké stěně v Jičíně uskutečnil závod Českého poháru mládeže v lezení na obtížnost. Z našeho oddílu se závodů zúčastnili 3 lezci Zbyšek Černohous, který startoval v kategorii A (roč.1998-1999). Andrea Pokorná a Veronika Scheuerová startovaly v kategorii J (roč.1996-1997). Do finále postoupili všichni lezci.

Read more...

showObsáhlou sadu fotografií z módní show boutique Sabrina si můžete prohlédnout na stránkách Fotokokos Adama Duška:  

http://fotokokos.cz/Galery/Lide/Modni_show_15/index.html 

Read more...