Good night, it is Saturday 28.2.2015. It is the nameday of Lumír, tommorow is the nameday of Horymír.

Bulletin

prostejovKlubcentrum v Ústí nad Orlicí zajistilo ve čtvrtek 12. února v místním Kulturním domě konání oblastního kola festivalu poezie Wolkrův Prostějov 2015, které je postupovým kolem pro krajskou přehlídku. Ta se uskuteční 12. března v Pardubicích.

Na snímku vítězka soutěže Eva Hejkrlíková z gymnázia Lanškroun s přednesem O snech od Jana Wericha.

Read more...

poliklinikaSetkání dne 23. února 2015, které organizoval Ing. Formánek společně s panem starostou, jsem vnímal jako významnou záležitost. Snad poprvé se v tak hojném počtu setkali, jak zdravotníci, tak i reprezentanti města. Tento druh otevřené komunikace zde delší dobu chyběl a vnímám to jako  signál k zdravé spolupráci i možné budoucí výměně názorů.

Read more...

Koupím fotografie ze spartakiádni skladby armády (cvičení s trampolínou a koberci) předvedené na tělovýchovných mírových slavnostech v Lanškrouně v roce 1970. Ozvěte se prosím na mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Read more...

poliklinikaNa obsah článku "Projekt polikliniky uvízl na mrtvém bodě. Rozhýbe ho město?", reaguje následujícími řádky provozovatel rentgenu a ultrasonografie Mgr. Petr Máca.

RENTGEN BRÁNÍ NOVÉ POLIKLINICE, OPRAVDU?

V pondělí 23.2. se konalo jednání na téma „Poliklinika Lanškroun“. Jednání a diskusí na toto téma jsem absolvoval desítky hodin.

Read more...

150227-steakRestaurace Koupaliště vás zve na steakový víkend. Pochutnat si můžete od 27. února do 1. března.

Předkrm:
80g ROASTBEEF NA TRHANÉM SALÁTU S RUKOLOU HOŘČICOVÝ DRESING,TOAST - 89,-

Steaky:
200g ŠPIKOVANÉ KUŘECÍ PRSO S PARMSKOU ŠUNKOU A SUŠENÝMI RAJČATY,SERVÍROVANÉ NA FETUCCINY POMODORO - 215,-

Read more...

dokumentRudolf Emil Langer, továrník a majitel vily, v níž nyní sídlí Společenský dům, měl šest dětí: Rudolfa, Bertu Pasch, Natalii Czapp, Kamillu Kinzl, Huga a George. O tom, jak vážné spory o otcovo dědictví vedli, názorně vypovídají zápisy v pozemkové knize. Ze záznamu, pořízeném 14. dubna 1921 vyplývá, že každý z vyjmenovaných potomků je spoluvlastníkem jedné šestiny majetku.

Read more...

rozpocetZveme všechny občany města, kteří se chtějí dozvědět o tom, co město plánuje nejen v oblasti investic v probíhajícím roce, na veřejnou besedu Rozpočet města 2015. Koná se ve středu 4. března od 16 hodin ve velké zasedací místnosti Městského úřadu Lanškroun (nám. J. M. Marků 12 I. patro nad Městskou policií Lanškroun).

Read more...

etiopieMěstská knihovna zve ve čtvrtek 12. března od 18 hodin na cestopisnou přednášku Etiopie – na střeše Afriky. Promítání a vyprávění Jaroslava Jiráska o cestě po této zemi návštěvníkům přiblíží podivuhodné Simienské hory, tajemné kláštery na jezeře Tana, vodopády Modrého Nilu, starověký Ak-sum, skalní chrámy v Lalibele a safari v jižní Etiopii.

Read more...

vedralNenechte si ujít výstavu fotografií pana Pavla Vedrala, která je nainstalována v čítárně místní knihovny. Pavel Vedral, který žije v nedalekém Jablonném nad Orlicí,  se nám v loňském roce poprvé představil jako malíř a jeho výstava s názvem Hra s barvami zaznamenala vysokou návštěvnost. Nyní se tedy představuje jako fotograf a současná výstava fotografií dostala název Souznění.

Read more...

150225-tibetV první polovině března se v Lanškrouně uskuteční Festival pro Tibet.
10. března dojde k vyvěšení tibetské vlajky před budovou radnice. 12. března od 16 hodin pak proběhne v prostorách lanškrounského zámku projekce filmu Slova mého dokonalého učitele. Současně bude zahájena výstava fotografií na téma „Tibet na křižovatce“. Vstup zdarma.

Read more...