Good evening, it is Wednesday 16.4.2014. It is the nameday of Anastázie, tommorow is the nameday of Irena.

Bulletin

vejceVýsledky návštěvnické ankety o Nejkrásnější vajíčko Lanškrounska byly dnes vyhlášeny těsně před ukončením výstavy. Návštěvníkům se nejvíce líbilo marcipánové vajíčko od Jindřišky Holečkové z Lanškrouna. Paní Holečková má 76 let a je členkou místní organizace Svazu tělesně postižených, který výstavu pořádal. Hlasování se zúčastnilo 366 lidí, výstavu si celkem přišlo prohlédnou 400 návštěvníků.

Read more...

smejdiTak jsme teď, v půli dubna, našli ve schránce pozvánku na soukromý Masopust v restauraci U Krkovičky. Slibovala veselou zábavu s harmonikářem a známou zpěvačkou, tanec, ochutnávku salámů, klobás, sýrů a navíc tašku dobrot jako výslužku.

Pořadatel neuveden! Šmejdi pořád roztahují sítě.

Read more...

bartaFotografiemi Adama Duška se vracíme ke včerejšímu koncertu Dana Bárty & Illustratosphere konaného v sále Společenského domu v Lanškrouně. Na koncertě, který je součástí rozsáhlého česko-slovenského turné, vystoupili muzikanti Filip Jelínek, Robert Balzar, Míra Chyška a Jiří Slavíček v čele s frontmanem Danem Bártou.

Read more...

nehodaŘidič vozidla značky Škoda Favorit, který v únoru letošního roku v obci Dolní Čermná srazil ženu, je obviněn z přečinů těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a ohrožení pod vlivem návykové látky. Policejní komisař zahájil trestní stíhání sedmatřicetiletého muže, kterého obvinil ze spáchání přečinů těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a ohrožení pod vlivem návykové látky.

Read more...

mazoretkyStejně jako loni se našim děvčatům letos v Litovli zadařilo a přivezly opět dvě první místa. Jako mažoretky porazily deset souborů a i když jsme si nevěřili, zlatou příčku jsme nakonec obsadili - i když vyhlašování bylo stejně jako loni  díky velmi dobrým soupeřkám hodně napínavé a nečekané - doufali jsme tak ve druhé-třetí místo.

Read more...

140415-duchodciKdyž vloni v prosinci dostali místní senioři pozvánku na první společné setkání, myslím, že byli všichni překvapeni. Pro děti se akce organizují, i dospělí mají své sportovní a společenské aktivity, ale něco pro důchodce? To tady ještě nebylo! A také byli určitě zvědavi, jak to bude probíhat...

Read more...

140414-steznikJestli máte rádi hudbu a jednou za čas přispějete na dobrou věc, tak si na první zářijovou sobotu nic neplánujte. Spolek H.C. Foosball o.s., který se již několik let specializuje na charitativní činnost, pořádá 6.9.2014 v Horní Čermné jednodenní festival Stežník. Výtěžek nebude věnován žádné velké organizaci, nýbrž konkrétní fyzické osobě (s velkou pravděpodobností z blízkého okolí), která finance opravdu hodně potřebuje. I vy můžete organizátorům navrhnout možný cíl výtěžku. Všichni přítomní pak budou mít svůj hlas při rozhodování, komu bude výtěžek akce předán.

Read more...

MobilPřipadá vám nemožné nechat mobil na střeše vozu, sednout si na tablet, nebo že vám dítko vyleje čaj do notebooku? Ale kdeže, tohle jsou běžné věci. Ale co pak?

Všichni víme, že do záruční opravy vnější vlivy jako je vlhkost, pády a krádež nespadají. Servis tedy příčinu poruchy prozkoumá, zhodnotí, opraví a vašeho elektronického miláčka vrátí na prodejnu i s tučným dokladem.

Read more...

vejceV Domově pro seniory začala dnes odpoledne čtyřdenní soutěžní výstava o „Nejkrásnější vajíčko Lanškrounska“, pořádaná místní organizací Svazu tělesně postižených. Své práce vystavuje 34 autorů z patnácti obcí, přičemž nejbližší vystavovatel žije v Domově, kde se výstava koná, a nejvzdálenější je ze Šumperka. Vystaveno je 328 exponátů.

Vystavovatelé prokázali neuvěřitelnou kreativitu, když zdobili vajíčka nejen slepičí, ale také husí, kachní, pštrosí, emu, křepelčí a andulčí, dále vajíčka dřevěná, umělohmotná,

Read more...

carodejniceV pátek 25. dubna začínáme už od 16:30 hod., což potěší hlavně děti. Letos poprvé bude hrát živá hudba, a to zrovna dvě kapely KAT A PULT a CHUPACABRA. Dále bude k dispozici DJ Seman. Jako každý rok bude připraveno bohaté občerstvení - makrely, kuřecí plátky, klobásy, párky v rohlíku a mnoho dalšího. Pro dospělé točené pivo, pro ty menší limonády. Připravena bude velká vatra, která bude zapálena v 19 hodin.

Read more...