Good afternoon, it is Wednesday 2.9.2015. It is the nameday of Linda / Samuel, tommorow is the nameday of Adéla.

Bulletin

150902-pochodV loňském roce při příležitosti otevření nové rozhledny Mariánka se v Horní Čermné obnovil turistický pochod „Po evropském rozvodí“. Po úspěšném loňském 17. ročníku se akce uskuteční i letos a to v sobotu 5. září. Startovat se bude v 10h od hornočermenského koupaliště. Na výběr bude z několik tras.

Read more...

dobrakSlavnostní shromáždění žáků, rodičů a hostů před školou, taneční vystoupení děvčat z kroužku Sluníčko, vztyčení školní vlajky, proslov pana místostarosty města Lanškrouna ing. B. Bernáška, maskot Dobráček a noví prvňáčci, tak proběhlo 1. září na Dobráku.

Read more...

150901-cermnaKe konci prázdnin v Horní Čermné neodmyslitelně patří Den otevřených setkání na evangelické faře. Den, kdy se vzpomíná na prázdninové akce, kdy se všichni baví při pestrém programu a kdy všichni po celodenním programu odchází s plno zážitky domů. Letos se uskutečnil v neděli 30. září a zahájily ho společné bohoslužby v kostele s hostem Petrem Haškou, ředitelem Diakonie ČCE.

Read more...

slang2Díl 2. Názvy budov a lokalit mimo vnitřní město jsou řazeny abecedně:

Albina – bývalá prodejna Albi na ul. Nádražní 157, nyní vietnamský obchod

Átriáky – domky s atriem v ulici Na Větru postavené v 70. letech minulého století

Read more...

nocUž počtvrté se rudoltický Zámeček přidal k ostatním památkám, které se účastnily této pěkné celostátní akce, celkem to letos bylo 80 hradů a zámků. Během příprav jsem ve věži a sklepení rozmístila něco přes 300 svíček, jen jejich zapalování trvalo skoro hodinu. Když se setmělo, vypadala věž osvětlená svíčkami velmi romanticky.

Read more...

bytyZájemců o městské byty bývá v poslední době na jednáních dražební komise asi desetkrát více, než volných bytů. 26. srpna se losovalo právo uzavřít nájemní smlouvu ke čtyřem bytům, u dvou bytů se dražilo.

Read more...

zmozekDiváci podlehli kouzlu interpreta songu Už mi lásko není dvacet let a spolu s ním zpívali, tančili, mávali, tleskali… Marcel Zmožek s hity jako Panenka z kouta a S Popelkama kámoší se Lady Naděje, zaplnil farní zahradu do poslední židle a během koncertu diváky z těchto židlí zase několikrát zvedl. Některé fanynky za ním dokonce neváhaly přijet i ze vzdálenějších míst republiky.

Read more...

150624-schottSCHOTT CR, s.r.o. - závod Electronic Packaging Lanškroun, významný výrobce v oblasti komponentů pro automobilový průmysl, přijme:


OPERÁTOR/ZÁSTUPCE SEŘIZOVAČE – KONTROLNÍ AUTOMATY ZORRO

Read more...

150827-setkaniPoslední prázdninová neděle 30. srpna se blíží a s ní i Den otevřených setkání na evangelické faře v Horní Čermné. Den, kdy si na své přijdou všichni návštěvníci. Ranní program zahájí bohoslužby pod vedením Petra Hašky. Následuje prezentace prázdninových aktivit a jarmark, jehož výtěžek je určen na podporu studentky Celiny v programu "Adopce na dálku".

Read more...

kacaV sobotu 29. srpna od 15 hodin uvádí Divadélko na koleně v zámecké zahradě pohádkovou hru se zpěvy Čert a Káča, která vznikla na základě klasické pohádky Boženy Němcové. Je vhodná jak pro školní, tak pro předškolní mládež.
Na úpravě textu postupně pracovali Vladimír Valter, Zdeněk Štěpánek a Ivo Šorman. Hudbu složil Vojta Duřt. Písně otextoval Zdeněk Štěpánek. 

Read more...