Good morning, it is Friday 3.7.2015. It is the nameday of Patricie, tommorow is the nameday of Radomír.

Bulletin

bytSlužební byt v Základní škole na ulici Dobrovského zůstal po odchodu předchozího školníka do důchodu prázdný a čekal na rekonstrukci. Ta začíná právě v těchto dnech. Po dokončení se v souladu s uzavřenou smlouvou do bytu přestěhuje nový školník, který už rok ve škole působí.

Read more...

taborPříměstský tábor pro děti se sociálním znevýhodněním se v Lanškrouně uskuteční ve dvou termínech, a to od 27. do 31. července a od 3. do 7. srpna. Tábor funguje tak, že děti nocují doma a každý den v době od 8 do 16 hodin je o ně postaráno. Plánovány jsou různé aktivity v Lanškrouně a okolí a také několik výletů do vzdálenějších místa, např. do Pastvin a Potštejna. Oba turnusy jsou však v tuto chvíli již zcela obsazeny.

Read more...

sloupLanškrounští mohou v těchto dnech „naživo“ sledovat probíhající renovaci Morového (mariánského) sloupu na náměstí J. M. Marků. Podmínkou veřejné soutěže, do níž se přihlásilo celkem sedm zájemců, bylo, aby restaurátor disponoval příslušným povolením Ministerstva kultury ČR k restaurování sochařských uměleckých děl z kamene.
Výběrové řízení vyhrál BcA. Jaroslav Vrbata z Pardubic, který renovaci sloupu se sochou, včetně schodů a sloupků, provede za necelých 230 tisíc Kč (bez DPH), přičemž padesát procent nákladů bude hrazeno z dotace od Ministerstva kultury.

Read more...

cermneCelkem devět Čermných, osm z naší republiky a jedna z Polska, se sešlo v areálu základní školy v Horní Čermné, kde se v sobotu 27. června konalo dvacáté čtvrté setkání Čermných. Pozvání pořadatelské Horní Čermné přijali Dolní Čermná, Čermná nad Orlicí, Česká Čermná, Čermná u Libouchce, Čermná ve Slezsku, Čermná u Vrchlabí (v Podkrkonoší) a polská Czermna / Kudowa Zdroj.

Read more...

koupalisteRestaurace Na koupališti vás zve 1. července na letní romantické posezení u rybníka za doprovodu tónů houslí a klavíru. Od 19:30 hodin pro vás budou hrát romantické melodie Tomáš Krejča a Markéta Kráčmarová.

Read more...

gymplUž za dva týdny by měla být dokončena v budově gymnázia studovna, která vzniká z bývalého bytu školníka. Protože školník už v bytě nebydlí, je tento prostor o rozměru necelých 90 m2 rekonstruován. Po vybourání příčky vznikla největší místnost se dvěma okny, kde bude studovna. Vedle bude kabinet a ve třetí místnosti vznikne knihovna.

Read more...

dvojcataV čítárně městské knihovny vystavují až do 30. září své práce studentky prvního ročníku střední uměleckoprůmyslové školy v Ústí nad Orlicí Daniela a Denisa Ponomarevovy. Obě předtím navštěvovaly základní školu na Smetanově ulici v Lanškrouně a podle slov jejich tehdejší učitelky Evy Doubravské pracovaly v redakci školního časopisu Béda. Ve vyšších ročnících pak začaly vyhrávat nejrůznější výtvarné soutěže.

Read more...

hadiJít v neděli odpoledne s malými dětmi na pohádku do zámecké zahrady je něco zcela jiného, než absolvovat představení v uzavřeném sále. Při dnešní Pohádce pro hádky v provedení herců divadla Páté patro nebylo problémem, když se dítě chtělo proběhnout nebo si zrovna povídat s rodiči… a přitom celá rodina trávila čas na čerstvém vzduchu a sluníčku.

Read more...

vystavaVčerejší vernisáž výstavy v galerii muzea, nazvaná Okouzleni přírodou, představila malířskou tvorbu výtvarnice Jarmily Uhlířové, zejména tu část, v níž se inspirovala přírodou. Malířka, jako už v minulosti několikrát, přizvala ke společné výstavě také uznávaného řezbáře Bedřicha Šilara. Jeho tvorba na téma přírody je zde prezentována sochami, reliéfy, marionetami a dřevěnými dekoracemi. Několika exponáty se představuje také jeho syn Bedřich, jemuž v posledních letech v ateliéru předává své cenné zkušenosti.

Read more...

pohadkaPrvní divadelní pohádkování se bude konat v neděli 28. června od 15 hodin v zámecké zahradě Lanškroun. V případě nepříznivého počasí se představení přesune do sálu zámku. Vstupné dobrovolné.

Read more...