Good afternoon, it is Saturday 3.12.2016. It is the nameday of Svatoslav, tommorow is the nameday of Barbora.

Bulletin

161202-nerezZávěr prvního adventního týdne patřil v pátek dětské zumbě a folkové skupině Neřež.

Ve čtyři odpoledne vystoupily se zumbou postupně tři skupiny dětí, a to ve věku 4 až 7 let, 8 a 9 let a 10 až 15 let. Přímo pod pódiem se tlačil dav rodičů a příznivců, který dětem vydatně fandil a podporoval je.

Read more...

161202-sdLetos v září byl ubourán hotel, jeviště a sál Společenského domu, zachována zůstala jen vila postavená továrníkem Rudolfem Emilem Langerem v roce 1885, která má být zrenovována. Na vybouraném místě se plánuje výstavba nového kulturního domu. Demolici prováděla firma PB SCOM s.r.o. z Hranic vzešlá z veřejné soutěže.

Read more...

161124-sborV kostele sv. Václava v Lanškrouně vystoupí 4.12. od 15 hodin Lanškrounský smíšený sbor, Komo(K)rák a hosté. Jde o již tradiční vystoupení v rámci adventních koncertů.

Read more...

161201-naNoční sněžení, které se během dne kvůli teplotám nad nulou měnilo v tekutou břečku, zaměstnalo hasiče víc než obvykle. Už v 7:07 hod. byli lanškrounští hasiči přivoláni do Rudoltic k nákladnímu automobilu převrácenému na boku mimo silnici. Zde zajistili uvolnění komunikace a odtažení vozidla.

Read more...

161123-behTJ Sokol Damníkov vás zve v sobotu 3. prosince na Čertovský běh. Start závodu v 10:30 před ZŠ, prezentce 9 až 10:15 hod. v budově ZŠ Damníkov. Běží se 4,2 km po silnici s asfaltovým povrchem, možstnost sněhové pokrývky. Startovné 50 Kč. Běh je součástí běhů v orlickém regionu Iscarex Cup 2016.

Read more...

-skolaHledáte pro své dítě školu, kam bude chodit rádo?
Chtěli byste, aby se vaše díte učilo "jinak"?
Děti si mohou nezávazně vyzkoušet, jak se "učí" v naší ZŠ Lanškroun, Dolní Třešňovec.

Read more...

turistiUž nyní v sobotu 3. prosince, s dětmi nebo vnoučaty. – Je to tradiční událost v turistickém roce, pro všechny generace, ale hlavně pro školní i předškolní děti. A to i pro neturisty. Všem se bude v Kulturním domě v Nepomuku, u křižovatky silnic do Horní Čermné a do Výprachtic, určitě líbit. Díky skvělé náladě, ale i zabijačkovému obědu. Všechny odvážné děti, které vystoupí s básničkou nebo písničkou, odměníme výslužkou.

Read more...

161127-tmobilePartnerská prodejna T-Mobile v Lanškrouně hledá uchazeče na pozici konzultanta/konzultantky. Požadujeme příjemné vystupování, výborné komunikační dovednosti, zájem o oblast komunikace a mobilních telefonů a ochotu učit se novým věcem. Nabízíme finanční ohodnocení odvíjející se od prodejních výsledků, soutěže o atraktivní ceny a další zaměstnanecké benefity.

Read more...

161130-krajKulturní a společenské centrum, nejnižší nezaměstnanost, nejlepší zdravotní a sociální péče a vysoká úroveň vzdělávání a péče o děti. Nejen to jsou důvody, které dělají z hlavního města nejlepší Místo pro život letošního roku. Praha svoji pozici obhájila, na druhé místo se vyšvihl Pardubický kraj a bronz putuje na Plzeňsko. Na pomyslných stupních vítězů poprvé chybí Královéhradecký kraj. 

Read more...

uteryNa program první adventní neděle dnes navázal koncert lanškrounské kapely Next level, který se opět odehrával pod širým nebem na náměstí J. M. Marků. Moderátorka Růžena Tesařová charakterizovala skupinu slovy: "Zajímavá hudební formace, kterou těžko zařadit do nějakých škatulek. Tuhle kapelu, když bychom to vzali hudebními žánry od A do Zet, by charakterizovalo elektro dance, jazz, pop, rap, rege a také elektroswing."

Read more...