Good afternoon, it is Thursday 31.7.2014. It is the nameday of Bořivoj, tommorow is the nameday of Ignác.

Bulletin

plakatMěstys Dolní Čermná pořádá v sobotu 9. srpna v AZAS mezinárodní sportovně kulturní setkání DEN SE SOUSEDY. Program:

od 9 hodin: plážový volejbal, malá kopaná a stolní tenis,

od 13 hodin: požární sport

Read more...

140730-pozarK požáru pece v pekařství a cukrářství do Sázavy vyjížděli v předposlední červencové ráno profesionální a dobrovolní hasiči z Lanškrouna. Při příjezdu hasičů na místo bylo zjištěno, že se jedná o zaplechovanou pec – rohlíkovou linku v délce 8 metrů, která byla plně v provozu. Vnitřní obal s náplní oleje, který vytekl do izolace a hořel i doutnal, hasiči museli rozebrat.

Read more...

nehodaVážná nehoda se stala v neděli v Lanškrouně před 16 hodinou. Na nezpevněné cestě v Dolním Třešňovci havaroval šestatřicetiletý muž jedoucí s pracovním vozem. Zřejmě nezvládl řízení a vyjel vpravo mimo silnici ze svahu, kde se traktor převrátil. Zranění řidiče si vyžádalo okamžitý transport sanitním vozem do nemocnice v Hradci Králové.

Read more...

sochyBěhem celého července tvořilo v rámci Hlínafestu na nádvoří lanškrounského zámku pět umělců svá díla na konkrétně určená místa. Sochat pod širým nebem, pražícím sluncem i deštěm nebylo snadné. Sochaři - tři studenti Akademie výtvarných umění v Praze a dva polští umělci - museli svá díla až do poslední chvíle vlhčit, zakrývat a ošetřovat tak, aby odolala povětrnostním vlivům.

Read more...

140727-radioamateriTak jako každý rok, o prvním víkendu v červenci, se konal Subregionální závod na VKV spojený s výjezdem na vyvýšené stanoviště (kóty), zvaný také „Polní den“.
Polní den proto, že v tento den členové radioklubů a radioamatéři naloží svá vysílací zařízení a antény a vydají se na blízké i vzdálené kopečky, odkud navazují spojení mezi radioamatéry celé Evropy. VKV se šíří přímočaře, jako světlo, a proto je výhodné zaujmout co nejvýše postavené stanoviště.

Read more...

140724-dobrovskehoŠpatný stav chodníku na ulici Dobrovského potřeboval opravu již několik let. K té se přistoupilo v letošním roce. Celkové náklady na rekonstrukci jsou 4,3 miliony korun.
Kromě opraveného chodníku ale vznikla mezi silnicí a chodníkem také nová zahrádka. A ta dělá vrásky na čele několika tamním obyvatelům. Ti byli zvyklí na to, že na široké silnici zaparkovali svá auta, vyložili z nich nákup a podobně. To teď není možné. Došlo totiž k zúžení silnice a není zde již prostor ani pro nutné zastavení a vyložení, nebo naložení těžkých věcí.

Read more...

zachrankaNa křižovatce v obci mezi Ústím a Lanškrounem se včera před jedenáctou hodinou dopoledne srazilo osobní auto s motocyklem. Řidič octavie s ročníkem narození 1979 zřejmě nedal přednost pětadvacetiletému motorkáři na yamaze.

Read more...

regenV pátek 25. července se ve 20 hodin představí na farní zahradě skupina mladých muzikantů s vlastní tvorbou. Kapela ReGen je složená z mladých kluků narozených v letech 1994 až 1997.

Read more...

kostelV neděli 27. července se bude konat od 15 hodin v kostele sv. Anny Poutní mše. Sloužit bude P. Zbigniew J. Czendlik.

Od 16 hodin se  pak v kostele uskuteční koncert Steve Walsh & Band.

Read more...

motosrazMotobigbang Luková vás zve na motosraz, který je již tradičně pořádán jako charitativní akce, a to v sobotu 23. srpna od 9 hodin na hřišti v Lukové. Připraven je bohatý doprovodný program s nočním překvapením. Výtěžek bude předán třem subjektům:

 

Read more...