Good morning, it is Wednesday 23.7.2014. It is the nameday of Magdaléna, tommorow is the nameday of Libor.

Bulletin

motosrazMotobigbang Luková vás zve na motosraz, který je již tradičně pořádán jako charitativní akce, a to v sobotu 23. srpna od 9 hodin na hřišti v Lukové. Připraven je bohatý doprovodný program s nočním překvapením. Výtěžek bude předán třem subjektům:

 

Read more...

140720-pozarMinulý týden proběhlo ve Svitavách mistrovství světa v požárním sportu. Soutěžící byli rozděleni do kategorií dorostenců, dorostenek, juniorů a juniorek. Do české reprezentace juniorek (18-23 let) se probojovala i Markéta Marková z Dolní Čermné. V roce 2012 a 2013 vyhrála Markéta mistrovství České republiky v kategorii dorostenek a proto její zařazení do reprezentace nebylo velkým překvapením.

Read more...

denisaTřetí pátek (18. 7.) Kulturního léta na farní zahradě patřil kapele ONE BRAIN z Lanškrouna. Uskupení hraje jazzpop, ale na repertoáru má například i rockové a fankové skladby. Má za sebou  velké množství hraných koncertů, klubových hraní, festivalů a zahraničních vystoupení. Natočilo několik nosičů a jeho skladby se dají zaslechnout v Českém rozhlase a na Óčku.

Read more...

hlinafestV sobotu 26. července proběhne na nádvoří lanškrounského zámku a v zámeckých zahradách hned několik akcí. Bude ukončen Hlína fest a vyvrcholí Dny partnerských měst. V letošním roce totiž uplyne 15 let od oficiálního zahájení spolupráce města Lanškroun s polským Dzierżoniówem a také s polským Serockem.

Read more...

kinematografI letos se opět setkáme na náměstí Aloise Jiráska ve dnech 8. – 11. 8. 2014 s českým filmem. Promítat se bude vždy od 21:30 hodin. Kinematograf bratří Čadíků přiváží letos následující tituly:

Read more...

tateniceTJ Sokol Tatenice vás zve 2. srpna na cyklistický den nazvaný Tatenický trhák. Sprint na 1600 metrů na kole s převýšením 100 m začíná ve 13 hodin. Od 14 hodin se pojede cyklotrasa Tatenice – Strážná - Drozdovská pila - Hoštejn - Tatenice. V 15 hodin startuje Dětský závod, vyhlášení výsledků a předání cen nastane v 17:30 hodin.

Read more...

walshV kostele sv. Anny v Albrechticích u Lanškrouna vystoupí u příležitosti pouti sv. Anny v neděli 27. července v 16 hodin vynikající americký kytarista, skladatel a producent Steve Walsh. Vstupné 100 Kč.

Read more...

plakatMS Rychtářský les - Albrechtice Vás zve na tradiční "Pytláckou noc", která se bude konat v pátek 18. července od 18 hodin v klubovně MS Albrechtice. O skvělou zábavu se nám postará DJ Larry - Láďa Filipi, dále máme pro Vás přichystáno spoustu dobrého jídla! :).

Read more...

krylV letošním roce uplynulo sedmdesát let od narození a dvacet let od úmrtí skladatele a textaře Karla Kryla (1944-1994), který se songem Bratříčku, zavírej vrátka stal hned pro několik generací symbolem odporu proti srpnové okupaci Československa a tehdejšímu nedemokratickému režimu. Krylův Koncert pro všechny slušný lidi, který se konal krátce po jeho návratu z exilu 3. prosince 1989 v pražské Sportovní hale, se rozhodl v rámci Kulturního léta připomenout lanškrounský muzikant Tomáš Krejča.

Read more...

rybnikyadaV sobotu 2. srpna od 10 hodin se bude na rybníku Dlouhý konat první ročník tzv. Rybníkyády aneb Zahájení tradice na lanškrounském rybníce. A co se bude dít? Na to odpovídá pořadatel akce a nájemce restaurace Na Koupališti Michal Křivohlávek:
„Jedná se o nejrůznější vodní závody a hrátky včetně exhibiční plavby na čemkoliv. Závodu se může zúčastnit každý, ať už si plavidlo přinese nebo ne.

Read more...