Good night, it is Friday 29.4.2016. It is the nameday of Robert, tommorow is the nameday of Blahoslav.

Bulletin

majalesStalo se tradicí, že 1. května pořádá 3. ročník a septima Gymnázia Lanškroun ve spolupráci s Kulturním centrem Lanškroun a městem Lanškroun studentský Majáles. Letos se celý odpolední a večerní program bude odvíjet od tématu s názvem: Klapka, kamera, akce! Tato oslava máje a studentského života se uskuteční na náměstí Jana Marka Marků. Tradiční studentské majálesy se konají již jen v některých městech naší republiky, a Lanškroun je jedním z nich.

Zahájení proběhne opět v 13 hodin před budovou gymnázia, odkud se vydá slavností průvod masek.

Read more...

lidickaV Lanškrouně je ve vlastnictví města asi 570 nájemních bytů, o které se stará Městský bytový podnik, přičemž ročně se v pětadvaceti až třiceti z nich mění nájemník. Zajímalo nás, v jakém stavu byty při střídání nájemníků jsou a na kolik vyjdou opravy.

Read more...

bezdomovecČtyřiapadesátiletý muž z jedné obce na Lanškrounsku řešil svoji bytovou situaci zřejmě tím, že od konce loňského roku neoprávněně vnikl do rekreačního objektu v obci Lubník a v něm bez souhlasu majitele neoprávněně setrval.

Read more...

caldaNová prodejna Kovomat přivítá první zákazníky v pondělí 2. května. Obchod vznikl v prvním poschodí budovy Vodo-Topo-Plyn na rohu ulic Lidické a Žižkovy, přičemž má samostatný vstup z ulice Lidické. Rodinná firma Calda, s.r.o. zde nabízí rozmanitý sortiment, který bude podle zájmu zákazníků nadále rozšiřovat.

Read more...

sd18

 

Dnešními vzpomínkami pana Jaroslava Stejskala, který bydlí již od roku 1948 v ulici Krátké přímo naproti Společenskému domu, se vrátíme do 50. let minulého století. Tehdy ještě neexistovalo levé přísálí, takže budova bývalé zlatnické dílny, kterou v té době Tesla přestavovala na společenský sál, byla odsazená několik metrů od dnešního chodníku ulice Krátké.

Read more...

150624-schottSCHOTT CR, s.r.o. – provozovna Lanškroun, součást nadnárodního německého koncernu SCHOTT AG, zabývající se výrobou součástek pro automobilový průmysl) přijme vhodného kandidáta/ku na následující pozici:


Vedoucí skladového hospodářství

Read more...

avxAVX Czech Republic s.r.o. v Lanškrouně je součástí nadnárodní společnosti AVX Corporation (USA), která patří do japonské skupiny KYOCERA. V současné době pokrývá AVX přibližně třetinu světového trhu tantalových kondenzátorů.

Read more...

turnajV sobotu 23. 4. 2016 jsme sehráli kvalitně obsazenou kvalifikaci tohoto turnaje, jehož finále v kategorii U10 (ročník 2006) se uskuteční ve dnech 4.- 5. 6. 2016 ve Vysokém Mýtě. Konfrontace s předními týmy v ČR a SR nás vedla ke spolupráci s okolím, a tak jsme spojily síly s týmem TJ Lanškroun, fotbalový oddíl a společně jsme sehráli velmi úspěšnou kvalifikaci.

Read more...

avxAVX Corporation, přední výrobce pasivních a spojovacích součástek, získal prestižní ocenění ELECTRA 2015 v kategorii Pasivní a elektromechanický výrobek roku 2015 udělované týdeníkem Electronics Weekly.
Toto ocenění bylo společnosti uděleno za řadu vysokonapěťových hermeticky těsných polymerových čipových kondenzátorů řady TCH, které jsou díky unikátnímu pouzdru prvními polymerními kondenzátory na světě určenými pro aplikace s vysokou spolehlivostí, vysokým napětím a vysokou teplotou např. v automobilovém, leteckém, kosmickém a obranném průmyslu.

Read more...

kvetouciPo celé léto můžete na adresu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. posílat ke zveřejnění fotografie rozkvetlých zákoutí ve veřejných prostranstvích i na soukromých pozemcích či zahrádkách. Do dnešní části svými snímky přispěli: Petr Kubín (foto 1 až 9), Eva Pallová (foto 10) a Marie Hrynečková (foto 11 až 13).

Read more...