Good afternoon, it is Sunday 19.2.2017. It is the nameday of Patrik, tommorow is the nameday of Oldřich.

Bulletin

170218-deponieNabídli jsme vám možnost tipnout si, do kdy roztaje sníh navezený na skládku technických služeb. Ze stovky odpovědí 61 upřednostnilo první variantu, a to, že sníh roztaje do května.  31 čtenářů hlasovalo pro červenec. Září netipoval nikdo a 8 lidí si myslí, že do konce roku nahromaděný sníh vůbec roztát nestihne. 

Read more...

170218-vodaVážení spoluobčané,
dnes v odpoledních hodinách byla v Lanškrouně nahlášena havárie vodovodního řádu (prasklé potrubí) v oblasti "Teslov".
Z důvodu této havárie nepoteče voda, bude se to týkat především ulic Smetanova, Krátká a možná i dalších ulic v této lokalitě. Doporučujeme Vám předzásobit se pitnou vodou. Předpokládáme, že havárie bude odstraněna nejpozději do 24 hodin.

Read more...

170216-microlaS unikátní myšlenkou rozdat dětem 7. tříd mikropočítače BBC micro:bit a podnítit tak jejich technickou tvořivost přišla loni nadace micro:bit Foundation ve Velké Británii. Stejnou šanci jako žáci v Anglii, dostanou i ti na Lanškrounsku!

V rámci pilotního projektu Nadačního fondu micro:la dostane pravděpodobně stejná věková skupina tento kapesní počítač a bude na každém dítěti, jak s ním naloží.

Read more...

170216-snihHromady sněhu, které během lednového a únorového sněžení vznikaly po celém městě, byly postupně odváženy na deponii technických služeb ve směru na Žichlínek. Množství uloženého sněhu by si asi nikdo odhadnout netroufl. Zkuste si tedy alespoň tipnout, kdy podle vás sníh roztaje:

Read more...

170216-turistiTěžko se tomu uvěří: kdo se ve dvaceti letech účastnil prvního ročníku PŘEJEZDU JESENÍKŮ, tomu je letos, kdy se jel 41. ročník, šedesátjedna roků! Od pátku 27. do neděle 29. ledna putovalo 94 účastníků celkem 115 kilometrů po běžkařských trasách ve třech denních etapách od Skřítku po Malou Moravu. Je to dnes už ojedinělá turistická akce takového rozsahu v České republice, měřeno délkou tras, rozsahem služeb a počtem účastníků.

Read more...

170213-amavet74 juniorských projektů a 34 středoškoských se 10. února představilo v okresním kole Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji konaném již tradičně v prostorách SOŠ a SOU Lanškroun. Zastoupeno bylo 17 základních a 6 středních škol z okresů Ústí nad Orlicí a Svitavy.

Read more...

150624-schottSCHOTT CR, s.r.o. - závod Electronic Packaging Lanškroun, významný výrobce v oblasti komponentů pro automobilový průmysl, přijme pro projekt Centra sdílených služeb nového kolegu na pozici:


SALDOKONTNÍ ÚČETNÍ s NJ

Read more...

170204-autoOči pro pláč zůstaly dvaatřicetileté majitelce „škodovky“, kterou ji odcizil neznámý pachatel v Lanškrouně.

Žena se na nás obrátila s prosbou o pátrání po jejím zaparkovaném osobním autě na ulici Havlíčkova v Lanškrouně, které ji dosud neznámý pachatel odcizil v noci ze čtvrtka 9. února na pátek 10. února 2017.

Read more...

170212-klub14. října 2016 poprvé otevřela své dveře maringotka, která slouží jako zázemí Lesnímu klubu Březinka.  Skupinka nadšených rodičů, kteří se zajímají o alternativní a inovativní směry ve vzdělávání, uskutečnila tak svůj velký plán – umožnit dětem trávit čas v přírodě – poznávat její kouzlo za každého počasí. Inspirací nám jsou lesní mateřské školky, které již delší dobu fungují po celé naší republice, a ve světě ještě déle – www.lesnims.cz.

Read more...

170212-swingKdyž se nějaká akce pořádá poprvé, téměř běžně začíná nesmělým postáváním a pokukováním po ostatních. Jestli bude úspěšná, se ukazuje záhy na tom, jak rychle se atmosféra uvolní, když program začne.

Na první lekci populárního swingového tance Lindy hop v Lanškrouně se bezprostředním přístupem a milými úsměvy lektorské dvojice Kolina a Zuzky rozpadly všechny ostychy na prach dřív, než byste řekli triple step.

Read more...