Good night, it is Wednesday 26.11.2014. It is the nameday of Kateřina, tommorow is the nameday of Artur.

Bulletin

stromVánoční stromy jsou v našem městě vybírány z dřevin, kterým již bylo vystaveno povolení ke skácení, nicméně v předvánočním období ještě naposledy zkrášlí hlavní náměstí a prostor před zámkem. Bez nich si v Lanškrouně advent už nedokážeme představit.

Read more...

veletrhMnichov, druhý týden v listopadu, veletrh electronica 2014 ve velkolepém areálu z roku 1998 vybudovaném na místě dřívějšího letiště, mírné podzimní počasí s občasným výhledem z dálnice na Alpy. Naplněných 12 stejných obrovských hal, každá s víc jak hektarem plochy. V nich 2737 vystavovatelů z 50 zemí. Předváděli elektronické součástky, systémy a aplikace. Mezi nimi v hale B5 i společnost HaS Lanškroun s.r.o. z Dolní Čermné.

Read more...

ilustracniOrlický deník: Jak Orlický deník před časem informoval,  policisté několik týdnu marně pátrali po sedmadvacetiletém Lukáši Hajzlerovi, nenašel se u známých, příbuzných, ale ani při prověřování zdravotnických zařízení.
Rodina za jeho vypátrání dokonce nabízela finanční odměnu.

Read more...

kulickovaniRodinné centrum Dětský svět zve v sobotu 29. listopadu od 9 hodin na tzv. Kuličkování – výrobu korálkového šperku. Přijďte se naučit kuličku z korálků a vytvořit si z ní originální náhrdelník, náušničky, přívěsek na mobil nebo klíče. Fantazii se meze nekladou, takže z kuliček může vzniknout třeba i neobvyklá vánoční ozdoba.

Read more...

punktNový probační program s názvem „P.U.N.K.T.rodina (Průšvihy Už Nedělám, Kámo. Tečka.)“ je v těchto dnech realizován ve spolupráci střediska Probační a mediační služby Ústí nad Orlicí s nestátní a neziskovou organizací Rubikon Centrum.

Read more...

konigCyklotrénink Františka Trkala ve spolupráci s Kulturním centrem Lanškroun vás zve v úterý 2. prosince v 18 hodin na slavnostní večer v prostorách lanškrounského zámku, kde proběhne beseda a autogramiáda s Leopoldem Königem.

Read more...

plakatKulturní centrum Lanškroun a místní hudební formace vás zvou ve středu 10. prosince od 19 hodin do sálu lanškrounského zámku na předvánoční hudební posezení nazvané Ve středu se nepeče, ve středu se hraje. Představí se vám Jirka Hurych, country kapela Trap, Hlasy ve tmě a Session.

Read more...

adventNa adventní čas je v Lanškrouně připraven bohatý kulturní program. K místním specialitám patří, že každou adventní neděli (v době trvání adventních trhů) je možné na nádvoří zámku navštívit Ježíškovu poštu s „Vánočním mužem“- Weihnachtsmannem, podívat se na Svatou rodinu, dřevořezbu B. Šilara před vstupem do galerie, vyfotit se u osvětleného Nebeského anděla a prohlédnout si výstavu Vánoce ve světě a Lanškrounský betlém osobností B. Šilara. Adventní neděle budou vždy doplněny adventními trhy, které se budou konat od 13 – 18.00 hodin na nám. A. Jiráska.

Read more...

vanoceMěstské muzeum Lanškroun vás srdečně zve v sobotu 29. listopadu v 15 hodin do galerie muzea na vernisáž výstavy VÁNOCE VE SVĚTĚ. Návštěvníci se zde budou moci seznámit se zvyky, betlémy a vánočními pohlednicemi a přáními z celého světa. Výstava bude veřejnosti přístupna do 18. ledna 2015.

Read more...

jarmarkVe čtvrtek 4. prosince se v budově ZŠ na nám. J. M. Marků v době od 8 do 16 hodin uskuteční již třináctý ročník Předvánočního jarmarku, který bude tentokrát propojen hudbou.

Read more...