Good afternoon, it is Monday 24.11.2014. It is the nameday of Klement, tommorow is the nameday of Emílie.

Bulletin

adventNa adventní čas je v Lanškrouně připraven bohatý kulturní program. K místním specialitám patří, že každou adventní neděli (v době trvání adventních trhů) je možné na nádvoří zámku navštívit Ježíškovu poštu s „Vánočním mužem“- Weihnachtsmannem, podívat se na Svatou rodinu, dřevořezbu B. Šilara před vstupem do galerie, vyfotit se u osvětleného Nebeského anděla a prohlédnout si výstavu Vánoce ve světě a Lanškrounský betlém osobností B. Šilara. Adventní neděle budou vždy doplněny adventními trhy, které se budou konat od 13 – 18.00 hodin na nám. A. Jiráska.

Read more...

vanoceMěstské muzeum Lanškroun vás srdečně zve v sobotu 29. listopadu v 15 hodin do galerie muzea na vernisáž výstavy VÁNOCE VE SVĚTĚ. Návštěvníci se zde budou moci seznámit se zvyky, betlémy a vánočními pohlednicemi a přáními z celého světa. Výstava bude veřejnosti přístupna do 18. ledna 2015.

Read more...

jarmarkVe čtvrtek 4. prosince se v budově ZŠ na nám. J. M. Marků v době od 8 do 16 hodin uskuteční již třináctý ročník Předvánočního jarmarku, který bude tentokrát propojen hudbou.

Read more...

certovinyDDM Damián, Kulturní centrum a Divadlo Ve středu vás zvou v pátek 5. prosince od 15:30 hodin do areálu Lanškrounského zámku na Mikulášské čertoviny. Navštivte s námi peklo plné čertů, kde vás bude očekávat i samotný Lucifer!

Read more...

plakatOd pátku 16 hodin do soboty 11 hodin (28. a 29. listopadu) pořádá DDM Damián Adventní víkendovku pro holky a kluky od 2. do 5. tříd ZŠ. Co vás čeká? Výroba originálních vánočních ozdob, hry, soutěže. Cena 120 Kč zahrnuje večeři, snídani, pitný režim, materiál na tvoření, odměny.

Read more...

mikulasTradiční Mikulášský jarmark v Dolní Čermné se koná v pátek 28.listopadu od 15:00. Pro návštěvníky bude připraveno bohaté občerstvení, prodej rukodělných výrobků, vánočních dekorací, jablečných moučníků i vánočního cukroví. Jarmark, který pořádá Městys Dolní Čermná ve spolupráci s místními spolky, doplní taneční a hudební vystoupení. Přijde Mikuláš, čert i anděl, kteří budou mít pro všechny přítomné děti připravenou malou sladkost.

Read more...

Vsvetla těchto dnech začala rekonstrukce veřejného osvětlení na ulici Žižkova. Práce jsou součástí investiční akce „kompletní rekonstrukce veřejného osvětlení v ulici Žižkova a Českých bratří“, kterou zajišťuje firma Raisa spol. s r.o. z Kolína.

Read more...

logoMěstská knihovna Lanškroun zve na vzdělávací přednášku Dagmar Kravčíkové spojenou s možností hlubšího sebepoznání Grafologie aneb Tajemství výkladu písma, která se bude konat 26. listopadu 2014 v 17 hodin v zasedací místnosti knihovny. Přednáška je zaměřena na základy grafologie a pootevírá dvířka k tajemství naší osobnosti v závislosti na našem rukopise.

Read more...

jarmarkV sobotu 22. listopadu 2014  v době 10 – 17 hodin se koná RUKODĚLNÝ JARMARK. Jarmark pořádá Rodinné centrum Dětský svět v prostorách chodby a knihovny Domova pro seniory, Janáčkova ulice.

Read more...

sochaV prostoru křižovatky ulic Seifertova a Opletalova byla koncem října umístěna figura muže v nadživotní velikosti, kterou v rámci letního Hlínafestu vytvořil student Tomáš Otoupal a nazval ji Osud sudet. V těchto dnech můžeme Tomáše vídat, jak na soše provádí nějaké úpravy.

O jaké práce se jedná? - zeptali jsme se ho.

Read more...