Good evening, it is Friday 30.9.2016. It is the nameday of Jeroným, tommorow is the nameday of Igor.

Bulletin

otevrenoVčera se v pražské Galerii Kavárny Louvre účastnili představitelé města Lanškroun vyhlášení výsledků soutěže OTEVŘENO x ZAVŘENO 2016. Domů si odvezli prestižní ocenění OTEVŘENO za sérii transparentních opatření zavedených na radnici. Patří k nim vydávání vyvážených městských novin, zveřejňování smluv a vytvoření záložky Otevřená radnice na městském webu, kde jsou sjednoceny všechny dokumenty týkající se transparentnosti.

Read more...

anketa2Z lanškrounského regionu kandiduje v krajských volbách, konaných 7. a 8. října, do zastupitelstva 23 lidí. Všem jsme položili dvě otázky. Odpovědi jednotlivých kandidátů budeme v abecedním pořadí postupně zveřejňovat. Dnes odpovídá Zdeněk Brejša a Bc. Matěj Brýdl:

Read more...

skateMožná se dá říct, že vybudování lanškrounského skateparku v roce 2011 nasměrovalo Adama Schnebergera k jeho budoucímu koníčku - freestyle scooteringu (freestyle koloběžek). Už v létě 2012 se účastnil coby desetiletý "začátečník" prvního ročníku lanškrounského Free style jamu... a letos, začátkem září, dosáhl Adam na Mistrovství republiky mezi 44 jezdci dokonce na šestou příčku! Zařadil se tak k nejlepším riderům v republice v kategorii do 15 let.

Read more...

pokoj30. 9. 2016 – 19:30 hod. – sál lanškrounského zámku
Bratislavské Hudební Divadlo
MANDARINKOVÝ POKOJ – Robert Thomas

Komedie plná francouzského espritu a šarmu nabízí zajímavé příběhy lidí ve vtipných, krátkých jednoaktovkách s překvapivým, někdy přímo detektivním závěrem.

Read more...

anketa1Z lanškrounského regionu kandiduje v krajských volbách, konaných 7. a 8. října, do zastupitelstva 23 lidí. Všem jsme položili dvě otázky. Odpovědi jednotlivých kandidátů budeme v abecedním pořadí postupně zveřejňovat. Dnes odpovídá Mgr. Zdeněk Baborák a Ing. Bohumil Bernášek:

Read more...

piknikPočasí dnešnímu "Kytarovému pikniku" v zámecké zahradě vyloženě přálo. Zábavu rozproudili Jirka Hurych a Simona Oláhová, postupně se přidávali další. Hodně lidí, opékání buřtů, pohoda... a ti, kteří nehráli na nějaký hudební nástroj, si aspoň zpívali. Krásná atmosféra!

Read more...

skolaTak by se jednou větou dal charakterizovat výstup z besedy U kulatého stolu, pořádané minulý týden Základní školou Dobrovského. Svolalo ji vedení školy a pozvání přijali senátor Ing. Petr Šilar, Mgr. Robert Šťastný, poradce v technickém vzdělávání studentů pro ŠKODA-AUTO a ČEZ, starosta a místostarosta Města Lanškroun, zástupci několika velkých místních firem a Ing. Jaromír Kříž, jednatel společnosti MERKUR, vyrábějící legendární stavebnice. A s nimi pedagogové z Dobráku.

Read more...

leteckeVčerejší krásné počasí lákalo ven. Podívejte se, jaké krásné snímky Lanškrouna, Jakubovic, Dolní Čermné a Lukové nafotil Stanislav Vimr z rogala.

Read more...

160927-modryTento víkend se připomínalo výroční narození legendárního brankáře Bohumila Modrého. Ten se narodil 24. září 1916 v Praze a po roce 1945 spojil svůj život právě s Lanškrounem. Bóža Modrý je jeden z nejznámějších lanškrounských občanů. V roce 1947 a 1949 se stal s národním týmem mistrem světa v ledním hokeji. Po vykonstruovaném procesu v roce 1950 byl poslán do vězení a uranových dolů, což mělo velký vliv na jeho zdraví.

Read more...

160927-obuvNabízíme k pronájmu obchodní prostory na náměstí v Lanškrouně, které jsou vhodné pro prodej zboží, nebo provoz kavárny. Velikost obchodních prostor je více než 30 m2 a velikost zázemí téměř 20 m2. Prostory budou částečně rekonstruovány.

Read more...