Good afternoon, it is Wednesday 27.5.2015. It is the nameday of Filip, tommorow is the nameday of Valdemar.

Bulletin

knoflikyKdyž se v červnu před 4 lety začínalo na rudoltickém Zámečku se sbíráním a navlékáním knoflíků na první český rekord v rámci charitativní akce Knoflíkiáda, nenapadlo by asi nikoho, jak dlouho bude trvat, než se jich nashromáždí celý milion. Nyní po čtyřech letech se dá říci, že s knoflíky se zažila spousta zábavy, byly vyrobeny originální předměty, které jsou na Zámečku trvale vystaveny a vznikla tak unikátní knoflíková expozice. Na jejím vytvoření se podílelo několik tisíc lidí, kteří přispěli do sbírky svými knoflíky a spousta dětí, které z knoflíků něco zajímavého vytvářely.

Read more...

festivalOdvaha, zarputilost, síla, hrdost, vášeň. Jsou toto stále základní mužské atributy?
Změnili se muži během tisíců let? Nebo je v nich stále něco z přemýšlivého a osamělého lovce, vizionářského zemědělce, divokého Kelta, který dobývá světy a statečného Germána, který se nebál čelit Římu? Takové otázky jsme si pokládali, když jsme pro vás chystali letošní, již sedmý ročník Festivalu živého pravěku v Křivolíku. Věříme, že spolu na ně odpovědi nalezneme!

Read more...

poliklinikaNa jednání Rady města byl 25. května přizván zástupce firmy LT PROJEKT ing. Luděk Tomek, jehož firma byla pověřena zpracováním studie proveditelnosti záměru rekonstrukce, případně přístavby stávající polikliniky.
Vedení města využilo přítomnosti ing. Tomka v Lanškrouně a v průběhu jednání Rady zorganizovalo improvizovanou tiskovou konferenci pro lanškrounská média (Lanškrounsko.cz, Lanškrounský infokanál a Listy Lanškrounska), aby je seznámilo s tím, jak se řešení polikliniky vyvíjí.

Read more...

dejavuI.Z.DANCE STUDIO pořádá v pátek 12. června 7. premiéru tanečního DEJA VU. V sále Společenského domu se skuteční dvě představení, první od 16.30 hodin a druhé od 19.15 hodin. Vystoupí všechna oddělení moderního scénického tance, soubor I.Z.Dance studia a street dance.

Read more...

kristynaKristýna Bednářová ze ZŠ Dobrovského nedávno zvítězila na Festivalu vědy a techniky se svým projektem „Škola hrou pro základní školy“. Díky tomuto úspěchu byla od 10. do 15. května v americkém Pittsburghu, kde se účastnila mezinárodní soutěže Broadcom MASTERS (Math Applied Science Technology Engineering Rising Stars). Zároveň navštívila jako pozorovatelka největší mezinárodní soutěž na světě Intel ISEF.
Své první interview poskytla Kristýna tamním novinám, samozřejmě v angličtině. Prozradila také, že ve třídě jí přezdívají Wikipedie (tzn. všechno ví). Údajně jí to nevadí a je na to hrdá.

Read more...

partyDnes odpoledne se ve Společenském domě v Lanškrouně konalo setkání seniorů z Lanškrouna, tzv. Květinková párty. Květinková proto, že kdo přišel s květinou v ruce, v klopě nebo ve vlasech, dostal los do tomboly navíc. Toto zábavné odpoledne připravila komise pro občanské záležitosti MÚ Lanškroun a již tradičně se účastnilo odhadem asi 150 seniorů, žen i mužů.

Read more...

behTradičnímu Běhu do vrchu, jehož cíl je u přímo u zámecké věže, včera přálo počasí, a tak si přišlo zaběhat více než 170 dětí. Mezi nimi i dvouletí caparti Matěj Beneš z Rudoltic a Karolínka Potužníková z Lukové. Délka tratě se měnila dle věku závodníků, u dětí měřila od 90 až do 750 metrů.

Read more...

denSoučástí včerejšího Běhu do vrchu na Zámečku u Lanškrouna byl i dětský den, který připravilo Rodinné centrum spolu s DDM Damián za podpory města Lanškroun a faráře Zbigniewa Czendlika. Děti si užívaly herničky pro nejmenší, výtvarných aktivit, her, soutěží a vyzkoušeli si také své artistické dovednosti v otevřeném šapitó Cirkusu Legrando.

Read more...

blesakPojďte s námi prodávat i nakupovat, může to být zábava. Přijďte na bleší trh na nádvoří zámku v Lanškrouně v sobotu 30. května od 9 do 12 hodin. Akci organizuje RC Dětský svět ve spolupráci s Kulturním centrem. Výtěžek bude využit na provoz Kavárničky pro seniory.

Read more...

vlacekUž téměř padesát let jezdí po železniční trati Česká Třebová-Lanškroun motorové vlaky. Dnes však byl, opět po pěti letech, k vidění historický vlak se čtyřmi vagóny včetně bufetového v čele s parní lokomotivou 423.009.

U příležitosti 130 let existence železniční tratě mezi Lanškrounem a Rudolticemi připravil Chornický železniční klub spolu s Českými dráhami zvláštní jízdy, staré časy připomínal i personál v historických uniformách.

Read more...