Good night, it is Wednesday 5.8.2015. It is the nameday of Dominik, tommorow is the nameday of Kristián.

Bulletin

fichtlTak jsme se 1. srpna opět sešli na již čtvrtém ročníku damníkovského Fichtl sprintu o pohár starosty. Počasí bylo pro tyto závody přímo skvělé. Svítilo sluníčko, ale po obrovských vedrech, které panovaly na těchto závodech v minulých ročnících, byl velice příjemný jemný vítr.

Read more...

piknikCelý červenec pracoval sochař Jakub Rajnoch v rámci Hlínafestu na soše, určené pro nově zrekonstruovanou zámeckou zahradu. Z několika návrhů byl vybrán převrhnutý šálek od kávy, který se do prostředí, určeného pro odpočinek a pikniky, hodí. Dnes, při velkém městském pikniku byl nový artefakt odhalen a symbolicky předán veřejnosti.

Read more...

rybyDědkovský závod měl oproti obvyklým rybářským závodům, kdy loví i stovka rybářů, poklidnou atmosféru. Podmínkou startu kromě toho, že soutěžící musí být členem místní organizace Českého rybářského svazu, je také  datum narození – rok 1951 a dříve. V sobotu 1. srpna se takových soutěžících sešlo kolem třiceti, tak akorát na obsazení jednoho břehu rybníku Krátký.

Read more...

rybnikyadaVčerejší Rybníkyáda přivedla na břeh rybníku Dlouhý opět stovky lidí, a to i navzdory tomu, že voda ke koupání není ideální. Děti se vydováděly při soutěžích na nafukovacích atrakcích, ať už na souši či na vodě, zatímco na hladině se odehrávaly závody jednotlivců i vícečlenných posádek na loďkách. Zlatým hřebem bylo vyplutí vyrobených plavidel. Po loňském úspěchu brázdila vodu opět víla v neckách a v kanoi se usadili čochtani.

Read more...

150801-stavbyHned 7 z 23 staveb přihlášených do krajského kola prestižní soutěže Stavba roku 2015 je v regionu Lanškrounsko. Šanci na úspěch má nová Zámecká zahrada, společnost SOMA, rozhledna Mariánka v Horní Čermné, autobusová zastávka v Dolní Čermné, nebo rodinné domy.

Read more...

rybnikyadaNa lanškrounském rybníku Dlouhý se bude opět závodit na libovolných plavidlech a to v rámci druhého ročníku Rybníkyády. Tato rodinná akce, která zaujme zejména milovníky vody a vodních sportů, se koná v sobotu 1. srpna od 10 hodin.

Read more...

hlinafestaMěsto Lanškroun ve spolupráci s Kulturním centrem Lanškroun zve na ukončení 2. ročníku HLÍNA FESTU.

V pátek 31. července v 18 hodin byla otevřena Hláska v Oboře pro veřejnost – přijďte se podívat na Lanškroun z nové perspektivy.

V neděli 2. srpna od 14:30 hodin bude v zámeckých zahradách probíhat program zakončení Hlínafestu.

Read more...

fousek„Josef Fousek je mimo jiné textařem, písničkářem, cestovatelem,.... napsal 28 knih a má za sebou přes padesát výstav fotografií po celém světě. Vy ho můžete znát z Divadla Semafor a z Českého rozhlasu. Zajímavostí z jeho bohatého života je, že se v mládí živil jako pastevec a je přeborníkem v boxu,“ řekl o hostu pátečního večera na farní zahradě moderátor Filip Kráčmar.

Read more...

hlaskaVčera v podvečer byla na vrchu Kypuš oficiálně zpřístupněna Hláska vybudovaná přímo na vrcholu sjezdovky. Přestože se k ní dalo přijet autem, část návštěvníků zvolila namáhavý výstup po sjezdovce. Někteří s dětmi na rukou, jiní dokonce s kolem, což bylo v nejprudším stoupání  doslova krkolomné (na snímku 7 přispěchal starosta na pomoc s kolem svému kolegovi). Nahoře ale vládla pohodová nálada, návštěvníci se občerstvovali, diskutovali a fotili si výhled.

Read more...

koupakMezi mnoha návštěvníky včerejšího letního posezení u rybníka byla i mladá dvojice, studující v Dánsku, která tráví část prázdnin v Lanškrouně. Hudební večer na koupališti navštívili poprvé. Koncert Takové (ne)normální rodinky, alias Hanky (zpěv) a Tomáše (kytara) Krejčových se jim líbil. „Byla příjemná atmosféra, hezký večer.

Read more...