Good evening, it is Sunday 29.5.2016. It is the nameday of Maxim, tommorow is the nameday of Ferdinand.

Bulletin

rajDechberoucí podívaná se naskytla všem, kdo v pátek 27. května vstoupili do zámecké zahrady. Zdobily ji práce žáků výtvarného oboru ZUŠ Jindřicha Pravečka a bělostné prostorové objekty, které navozovaly představu rajské zahrady.

To ale nebylo zdaleka všechno. Bubeníci ORDRUMS uvedli průvod v čele s výtvarnicemi Andreou Staškovou a Evou Hrubešovou, kde každý nesl svůj dar. Svoji bílou květinu, kterou přidal na trávník rajské zahrady.

Read more...

voriskiadaLetošní ročník této výstavy psů se bude konat 29. května v hale B. Modrého od 9 hodin. Jak z názvu akce vyplývá, Voříškiády se mohou zúčastnit psi s PP nebo psi bez PP poznatelných plemen.
Během akce probíhají i soutěže určené hlavně pro děti jako Dítě a pes, O největší podobu pána a psa a Pes šikula.

Read more...

sklenarV předvečer zahájení Hlínafestu byla v sále zámku uvedena druhá přednáška z cyklu "Naši významní krajané". Po loňském představení dolnočermenského rodáka, malíře Jindřicha Štyrského, vzdával slavnostní večer, konaný ve čtvrtek 26. května, hold profesoru a malíři Zdeňku Sklenářovi.

Read more...

mzmMezinárodní cyklistický závod "Malý závod míru" starších žáků a kadetek byl dnes odstartován na náměstí J. M. Marků za účasti závodníků z Holandska, Švédska, Dánska, Chorvatska, Maďarska, Slovenska, Polska a samozřejmě i starších žáků a kadetek z České republiky. Dříve, než všech 124 závodníků vyrazilo na trať první etapy, proběhlo slavnostní zahájení za účasti významných hostů včetně cyklistických legend jako jsou Zdeněk Hasman a vítěz Závodu míru v roce 1964 Jan Smolík.

Read more...

bytyKolem 70 lidí se sešlo 25. května na jednání dražební komise, kde se právo uzavřít nájemní smlouvu u dvou bytů losovalo a u tří bytů dražilo. Ve všech případech, tedy jak při losování, tak při dražbách byly úspěšné pouze ženy.

Read more...

160524-papaguyAsparágus, pro mnohé známější spíše název chřest. Pokud jej v kuchyni již využíváte nebo jste se s touto zeleninou ještě nesetkali, můžete ji přijít ochutnat k nám do restaurace Papaguy v Lanškrouně. Vytvořili jsme pro Vás chřestové menu, které bude připraveno od úterý 24. 5. 2016 do vyprodání zásob. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Read more...

160525-chovexCHOVEX CZ s.r.o. přijme pro svou provozovnu v Lanškrouně, Nádražní 89 (naproti Komerční bance), prodavačku na plný nebo zkrácený pracovní poměr.

Read more...

silniceOdbagrovaná zemina před zmrzlinovým stánkem (u prodejny Albert) souvisí s přípravou druhé etapy rekonstrukce ulice T. G. Masaryka. Ta má začít 30. května a bude se týkat úseku v ulici Nádražní přibližně od úrovně novinového stánku, přes křižovatku a v ulici T. G. Masaryka po vjezd na Pivovarské náměstí.

Read more...

kvetouciDěkujeme, že na adresu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. stále zasíláte fotografie rozkvetlého Lanškrouna. Tentokrát přinášíme snímky květin, o které pečují žáci základní školy na ulici Dobrovského. Fotografie pořídil ve školní zahradě pan učitel Vladimír Cacek.

Read more...

160525-koncertKrásnou neděli 22. května si přišlo ještě více zpříjemnit několik desítek milovníků hudby do Husova domu v Lanškrouně. Konal se zde Violoncellový recitál Matyáše Kellera. Zazněly dvě Suity od Johanna Sebastiana Bacha. Dále tři capricccia – žertovné skladby od Alfreda Piattiho, které jsou mezi violloncelisty váženy jako u houslistů capriccia od Paganiniho. Zazněly také dvě skladby od současného švédsko-českého skladatele Mikaela Ericssona.

Read more...