Good morning, it is Sunday 25.6.2017. It is the nameday of Ivan, tommorow is the nameday of Adriana.

Bulletin

170624 krizDvě stě let starý barokní kříž byl doslova "vysekán z roští" v Žichlínském poldru, zrestaurován a přemístěn asi o půl kilometru blíž k Lanškrounu.

"O kříži jsem věděl dlouho z vyprávění jednoho kamaráda. Že v těch místech někde je... a tak jsem ho hledal. Na poldru často běhám a bylo mně líto, že tam chátrá něco, co vybudovali naši předci. 

170623 dcSoubory účinkující na Čermenských slavnostech tradičně zavítaly i do Lanškrouna, kde v pátek vystoupily v zámecké zahradě. Lanškrounští mohli naživo vidět slovenské folklórní soubory Letnička z Popradu (foto 1 až 6) a Jánošík ze Svitu (7 až 12). Exotickým zážitkem byl tanec souboru Fiesta Tica z Kostariky (13 až 18).

170622 misaMoto banda Lanškrounska drží slovo a větší část výtěžku z motosrazu, konaného začátkem června, předala jedenáctiletému Míšovi Faltusovi. Přesněji jeho babičce a dědečkovi, kteří se o Míšu starají. K předání šeku na 48 tisíc korun, protože přesně tolik stojí tzv. Klimterapie, kterou Míša podstoupí během svého pobytu v lázních, došlo 21. června na nádvoří zámku.

Míša byl z motocyklů nadšený, jakékoliv stroje totiž miluje. Postupně se posadil na všech třináct motorek, co na nádvoří parkovaly.

150624 schottSCHOTT CR, s.r.o. (závod Electronic Packaging Lanškroun) – významný výrobce v oblasti komponentů pro automobilový průmysl přijme
BRIGÁDNÍKY NA LETNÍ MĚSÍCE
- 12-ti hodinový nepřetržitý provoz
- 8 hodinový provoz (ranní+odpolední+noční)

170511 schottSCHOTT CR, s.r.o. (závod Electronic Packaging Lanškroun) – významný výrobce v oblasti komponentů pro automobilový průmysl hledá kolegu do svého týmu:

ZAMĚSTNANEC EXPEDICE

170621 strakaJiž příští týden, 27. června, proběhne v irském Midletonu mezinárodní finále barmanské soutěže Jameson Bartender’s Ball, kterého se zúčastní více jak třicet soutěžících. Jedním z finalistů bude i lanškrounský reprezentant Martin Straka.

170621 spiraly9. června byla v rámci Mezinárodního veletrhu Výtvarného umění Atelier Artfest v Praze zahájena výroba srdce z měděného drátu, které, jak doufám, pomůže dětem podstupujícím onkologickou léčbu.

V Praze na veletrhu motalo celkem 166 českých i zahraničních účastníků. Nejmladší účastnicí byla Evička, která má 4,5 roku. Během 9. až 11. června bylo namotáno na výrobu srdce 18 dvojitých spirál, 5 ozdobných, 44 větších a 188 menších spirál.

170620 msK datu 1. srpna 2017 se ujme vedení Mateřské školy Žižkova, Lanškroun, Žižkova 365, nová ředitelka Ilona Matějková. Rada města ji jmenovala do funkce po úspěšném absolvování konkursního řízení.

V současné době zastává pozici zástupkyně ředitelky, je předpoklad, že paní Matějková na základě svých dlouholetých profesních zkušeností zajistí úspěšný a bezproblémový chod příspěvkové organizace.

170617 avxLanškrounská společnost AVX si v těchto dnech připomíná čtvrt století od svého založení. Vedení firmy si uvědomuje, že za úspěch vděčí hlavně schopnostem, zkušenostem, zodpovědnosti a pracovitosti svých zaměstnanců. Proto se rozhodlo ty, kteří pro AVX pracovali od samého začátku a pracují zde dodnes, pozvat 15. června na oslavu do Music baru Forea.

170616 vedaLetošní ročník Vědy u školy, který se konal včera a dnes na prostranství před ZŠ Dobrovského, byl zaměřen na astronomii, robotiku, mechaniku a chemii. Ve čtvrtek bylo senzací mobilní planetárium určené hlavně pro děti pořádající školy, ale později odpoledne bylo zpřístupněno i veřejnosti (foto 1 až 5).